Зеленський розповів про ринок землі для всіх

Фото: Офис президента Зеленський в Хмельницькій області

Президент готовий особисто захищати договори про оренду землі іноземцями після відкриття нового ринку.

 

Президент Володимир Зеленський під час візиту в Хмельницьку область в середу, 3 червня, виступив за збереження довгострокової оренди землі іноземцями після запуску ринку.

 

 

 

“Правильно, щоб у всіх була можливість, звичайно ж, купувати землю. Це обов’язково буде після певних рішень. Але при цьому ви повинні теж знати, що ми не могли відкрити покупку землі для всіх, включаючи іноземні компанії. Тому що, ви ж самі говорите про рівні умови. А іноземні компанії мають умови зовсім інші”, – зазначив президент.

 

Також він назвав умову для допуску іноземців до нового ринку землі.

 

“Наша стратегія дуже проста. Ми зробимо спочатку кредитні умови, щоб наші селяни могли брати кредити під 2% – і тоді ми зможемо відкрити ринок для всіх. При цьому ми готові захищати договори тривалої оренди та іноземні компанії, які давно на нашому ринку”, – сказав Зеленський.

 

Але до тих пір ще потрібно зробити багато речей, додав він.

 

За його словами, потрібно зробити ще багато речей, поки запрацює ринок землі і будуть готові кадастри.

 

“Я думаю, тут на рівні місцевої влади, принаймні, на рівні губернаторів нам можна відразу сигналізувати, якщо ви відчуваєте якісь проблеми. Просто щоб залишалася тривала оренда”, – підкреслив президент.

 

Нагадаємо, 30 березня Рада прийняла закон про введення ринку землі з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. Питання про продаж землі іноземцям обіцяють вирішити на референдумі пізніше.

 

Відзначимо, згідно з квітневим опитуванням КМІС, лише 26% респондентів підтримали голосування Верховної Ради за закон про продаж землі. Серед опитаних 60% висловилися проти цього рішення.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Референдум щодо ринку землі

СюжетЗемельна реформа: як діятиме тепер ринок землі в Україні
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4236645-zelenskyi-rozpoviv-pro-rynok-zemli-dlia-vsikh

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *