Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі

Фото: Офис президента Ринок землі запрацює з липня наступного року

Президент затвердив закон про відкриття ринку землі, який парламент прийняв 31 березня.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 28 квітня, підписав закон про відкриття ринку землі, який Верховна Рада прийняла 31 березня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Документ передбачає формування законодавчого поля для впровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

Як заявляють в ОП, закон дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю і створити прозорі умови для придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

“Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців”, – заявив Зеленський.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати 10000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Згідно з підписаним законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

В ОП зазначають, що закон також сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Згідно з прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд доларів.

Раніше експерти склали прогноз щодо вартості української землі після відкриття ринку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Референдум щодо ринку землі

СюжетЗемельна реформа: як діятиме тепер ринок землі в Україні
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4222601-zelenskyi-pidpysav-zakon-pro-vidkryttia-rynku-zemli

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *