Засідання ВР щодо коронавірусу: онлайн-трансляція

Засідання Ради щодо коронавірусу: текстова трансляція

Кабмін, тим часом, затвердив розпорядження про введення карантинних заходів по всій території України з 18 березня по 3 квітня.

Верховна Рада 17 березня на позачерговому засіданні приймає законопроект № 3219 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Нардепи також розглядатимуть окремо два законопроекти, які стосуються спрощення закупівлі ліків та їхньої доступності. Парламентарії, крім того, вирішать, чи будуть замінені до 3 квітня пленарні засідання Ради на роботу в комітетах.

Кабмін, тим часом, затвердив розпорядження про введення карантинних заходів по всій території України з 18 березня по 3 квітня.

Так, заборонені регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, перевезення більш як десяти осіб одночасно в громадському транспорті. Закриваються метрополітени в Києві, Харкові та Дніпрі.

З 18 березня 2020 року до прийняття окремого рішення заборонено перевозити пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішніх сполучень.

З 17 березня в Україні заборонені масові заходи чисельністю більше десяти осіб, закриваються всі заклади. Корреспондент.net стежить за рішеннями Верховної Ради в режимі онлайн.

Позачергове засідання Ради щодо коронавірусу: відео-трансляція

Що прийняли 17 березня в Раді

– Кандидатуру президента на посаду генерального прокурора – Ірину Венедіктову. Доктор юридичних наук, професор. Завідуюча кафедрою цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна. Експерт з питань реформи судової системи ЗеКоманди.

– Кандидатуру міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашка. У 2007-2013 роках він працював в інвестиційній компанії Трійка Діалог Україна, де очолював інвестиційно-банківське управління і був керуючим директором, а потім очолив департамент корпоративного бізнесу в Сбербанку РФ. З квітня 2013 року обіймав посаду заступника гендиректора агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка.

– Проект закону № 3219, який передбачає:

 •     проведення закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для цієї мети без застосування процедур, передбачених Законом України Про державні закупівлі;
 •     стовідсоткову передоплату за такі товари, роботи і послуги;
 •     звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і медичного обладнання, призначених для запобігання виникненню та поширенню коронавірусу;
 •     контроль з боку Кабміну щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що такі норми будуть мати тимчасовий характер. Крім того, законопроектом передбачається введення низки правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину:

 •     можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їхньою згодою відпустки;
 •     заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування);
 •     віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
 •     продовження термінів отримання та надання адміністративних та інших послуг та інші.

Проект закону №2538, спрямований на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів і інших товарів. Він передбачає забезпечення можливості здійснювати закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету із залученням Закупівельної організації.

Метою законопроекту називається застосування прозорих закупівельних процедур і економія бюджетних коштів.

Законопроект №2539 про внесення змін до Податкового кодексу, яким тимчасово звільняються операції із закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету від оподаткування податком на додану вартість. Законопроект пропонується тимчасово до 1 січня 2023 звільнити від оподаткування податком на додану вартість.

– Проект постанови №3218 про деякі питання організації роботи Верховної Ради на період дії карантину в Україні передбачає, що в період карантину встановлюється наступне:

 •     голова ВРУ, в разі прийняття урядом рішення про продовження карантину в Україні може прийняти рішення про продовження роботи парламенту в режимі роботи в комітетах, комісіях, депутатських фракціях і групах;
 •     з метою вирішення ВРУ нагальних питань, пов’язаних з ситуацією в Україні, пленарні засідання скликаються головою парламенту за пропозицією Погоджувальної ради;
 •     переносяться на четверту сесію ВРУ дев’ятого скликання дати проведення деяких парламентських слухань.

 

Текстова трансляція засідання Верховної Ради 17.03.20

10:46 Разумков оголосив засідання закритим. Парламент пішов на карантин, працювати будуть тільки в комітетах і комісіях.

10:45 Петрашко, виходячи на присягу, переплутав трибуни і вирушив до місця президента, чим викликав сміх і жарти з боку нардепів і спікера.

Петрашко мітить на місце президента

10:44 Рада підтримала Петрашка на посаду міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Голосування за міністра економіки

Голосування по фракціях за Петрашка

 

10:38 Нардеп від ОПЗЖ Наталія Королевська вийшла “ставити завдання новому міністру” в гумових рукавичках.

10:26 У партії Голос нагадують, що Петрашко до недавнього часу працював у компанії олігарха Олега Бахматюка, оголошеного в розшук у справі про рефінансування VAB банку.

10:22 В ОПЗЖ заявили, що не підтримуватимуть Петрашка, оскільки на профільному комитету він не представив свій план.

10:17 Петрашка розкритикували з трибуни за слабкий виступ і “відсутність розуміння, що відбувається в економіці України”.

10:13 Ігор Петрашко закінчив Львівський національний політехнічний університет за спеціальністю бізнес-адміністрування, а також має диплом МВА бізнес-школи при університеті Вандербільта в США.

Ігор Петрашко

Починаючи з 1996 року, Петрашко працював в різних американських, російських і українських компаніях, які надавали послуги з консалтингу та працювали в сфері інвестиційних послуг.

В останні роки економіст працював в українському аграрному холдингу Ukrlandfarming.

10:08 Почав виступ зі слів про насування світової кризи на тлі коронавірусу. В першу чергу пропонує підтримати українського виробника в умовах закриття європейських ринків.

10:07 Далі розглядають кандидата на посаду міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Прем’єр представив Ігоря Петрашка.

10:05 Рада погодилася на призначення Венедіктової генеральним прокурором України.

Голосування за Венедіктову

Голосування по фракціях за генпрокурора

9:55 Нардепи від ЄС і Голосу нагадують, що Венедіктова не пройшла конкурс на суддю Верховного суду. І сумніваються в її незалежності, оскільки ще недавно вона засідала в Раді від партії Слуга народу.

9:43 Нардеп від Євросолідарності Володимир В’ятрович з трибуни заявив, що Венедіктова на посаді генпрокурора – “це реванш Антимайдану”.

9:36 Президент Зеленський не впливає на правоохоронні органи, запевняє Венедіктова.

9:33 Ставлять питання про незалежність генпрокурора. Венедіктова запевняє, що в Україні немає політичних справ, а злодій повинен сидіти у в’язниці.

9:28 Венедіктова пообіцяла розглянути якнайскоріше “всі законні справи”.

9:27 Нардеп від СН Олександр Дубінський запитує про долю справ проти Порошенка і Стерненка.

9:24 З трибуни Венедіктова обіцяє “не зливати” справи і не повертати перевертнів.

9:23 На посаду генпрокурора запропонована Ірина Венедіктова, яка зараз очолює Генеральне бюро розслідування.

9:21 Виступає Зеленський.

9:19 Почалося нове позачергове засідання – розглядатимуть питання про призначення генпрокурора і міністра економіки. До зали прийшов президент Володимир Зеленський.

9:17 Разумков оголосив позачергове засідання Ради закритим.

9:17 Голосують за негайне підписання ухвалених законопроектів головою Верховної Ради – підтримали 360 депутатів.

9:13 Прийнято закон 3230 про підтримку платників податків – “за” 359

9:09 Нардепи прийняли законопроект 2539 – “за” 295 депутатів.

9:03 Починають розглядати законопроект 2539 – зміни в податковий кодекс щодо закупівель ліків.

8:45 Приймають за основу і в цілому законопроект 2539. Прийнято.

8:44 Прийнятий законопроект 3219 містить такі положення:

• оперативну закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через переговорну процедуру, скорочену до 1 дня;

• забезпечення можливості 100% передоплати за товари і послуги для запобігання та боротьби з епідемією коронавірусу;

• звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, що закуповуються для боротьби з коронавірусом;

• надання можливості населенню працювати дистанційно або піти у відпустку;

• заборона на проведення заходів державного нагляду і контролю;

• віднесення введення карантину до форсмажорних обставин;

• адміністративну відповідальність за порушення обсервації і кримінальну відповідальність за умисне зараження людей;

• додаткові надбавки для медперсоналу і працівників, які працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу;

• зміна статей Трудового кодексу в частині, де можуть надавати оплачувану відпустку.

8:43 Рада внесла зміни до деяких законів для спрощення закупівлі лікарських препаратів та інших медичних засобів. За проголосували 290 нардепів.

8:36 Перший закон щодо боротьби з коронавірусом ухвалили без обговорення. За 344 голоси.

8:35 Законопроект прийняли за основу – за 336 голосів.

8:34 Законопроект 3219 Михайла Радуцького включили до порядку денного. За скороченою процедурою.

8:33 Після цього позачергового засідання почнеться наступне – за призначенням генпрокурора і міністра економіки.

8:32 В Україні близько трьох тисяч апаратів штучної вентиляції легенів. Однак, визнає Ляшко, цього може не вистачити.

8:31 Журналісти дивляться засідання з іншої кімнати і багато в масках.

8:30 На трибуні головний санлікар Віктор Ляшко. Поки він говорить, зал шумить і не слухає.

8:28 В країні підготовлені 12 тисяч ліжок для прийому хворих, каже прем’єр.

8:27 Депутатам в Раді безкоштовно роздають маски, повідомив у Facebook нардеп Володимир В’ятрович.

8:24 Тим часом під Радою мітингує “Рух опору капітуляції”.

8:23 Шмигаль каже, що уряд готовий до введення надзвичайного стану по всій країні.

8:13 Виступає Шмигаль. Наводить як приклад Китай, хвалить його за “жорсткі дії”.

8:10 Засідання Ради відкрите.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Коронавірус

Через коронавірус уряд США роздасть родинам по три тисячі доларів

Великобританія закликає осіб з груп ризику ізолюватися на три місяці

Дедалі частіше молодим пацієнтам у ФРН потрібна терапія через COVID-19

СюжетМВФ: Світова економіка впорається з наслідками пандемії COVID-19

СюжетКоронавірус в Україні. Останні новини онлайн
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4205265-zasidannia-vr-schodo-koronavirusu-onlain-transliatsiia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *