Закарпатська облрада забрала від Закарпатської ОДА контроль за освітою, культурою і медициною

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нещодавно знятий із посади заступника голови облради Денис Ман. За його словами, обласна рада відібрала повноваження від ОДА і посилює контроль за своїми комунальними підприємствами, усувючи від керівництва та контролю за освітою, культурою й медициною представників держадміністрації.

“Здавалося б, у цьому нічого дивного немає, все закономірно – власник має ефективно керувати закладами, де виступає засновником. Та «фішка» двох рішень (про призначення/звільнення керівників та про оцінку діяльності керівників, відповідно рішення 338 та 339) у тому, аби дати голові обласної ради дещо ширші повноваження в частині призначення, звільнення та притягнення до відповідальності керівників комунальних закладів, що не передбачено рішенням про повноваження голови ради, яким ми наділяли відповідну посадову особу в лютому цього року. Запобіжниками в цих повноваженнях виступають погодження постійних депутатських комісій, що є профільними для відповідних сфер, а отже говорити про якусь узурпацію не варто. Все має працювати в межах логіки.

Однак є одне рішення (під номером 341), яке забирає повноваження щодо керівництва закладами культури від облдержадміністрації і департаменту культури до обласної ради. Іншими словами, питанням управління закладами культури відтепер займається голова обласної ради та його апарат, враховуючи, що у структурі власного департаменту культури депутати не створювали. Керувати такими закладами не так просто, як може здатися на перший погляд, і певно ми на початках будемо мати складнощі в управлінні, однак відтепер конкурси на посади керівників закладів культури буде оголошувати Закарпатська обласна рада.

На нас однією із перших мала б чекати розв’язка історії із директором Ужгородського замку, де в попередньому конкурсі кожна із зацікавлених сторін мала власного фаворита, що не дозволило одразу обрати керівника, однак на сайті обласної ради вже оголошено конкурс про заміщення посади директора хору «Кантус» (деталі тут: https://cutt.ly/3QnBcJt)

Швидше за все, ми знову побачимо чимало політичних кадрових призначень, але чи піде це на користь розвитку культури Закарпаття, побачимо невдовзі”, — написав Ман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *