Закарпатська обласна рада закриває 15 комунальних лікарень

Про це повідомляє депутат Закарпатської облради, екс-заступник голови облради Денис Ман. За його словами, ініціатива об’єднати 15 лікарень в одну виглядає цікаво, і можливо вдасться зекономити на кількох головних лікарях, їх заступниках і бухгалтерах, але з іншого боку це – загрожує розбалансуванню системи  управління сферою охорони здоров’я.

Я певен, що ініціатори проекту рішення, як явні, так і не названі, зможуть пояснити свої дії закарпатцям, але ми на початку цього року, будучи в апараті ради, намагалися разом із двома агенціями шукати зовнішні ресурси для розвиткових проектів. А зараз змінилися не лише обличчя, але й курс. Гляньте на картинці на ініціативу з обласними лікарнями, там чимало цікавого.

Судячи із даних на дашбордах НСЗУ, частина обласних лікарень є цілком успішними, і їх об’єднання дивує. Онкодиспансер отримав сучасний лінійний прискорювач завдяки коштам ДФРР та обласним грошам, центр нейрохірургії рухається до створення інсультного центру, що не матиме аналогів в західній Україні, протитуберкульозний диспансер – єдиний в області заклад із можливостями лікувати відкриті форми туберкульозу… Такі аргументи наводять лікарі. Та й пацієнти, наприклад, госпіталю ветеранів не в захваті від ініціативи, що їх заклад, який міг законтрактувати сімейного лікаря з НСЗУ і стати важливим медичним центром, а може й центром реабілітаційним, зараз стане частиною обласної лікарні.

Ще один факт. Звісно, що в різних лікарнях є одинакові відділення: загалом у нас кілька хірургічних, кілька гінекологічних, терапевтичних тощо, однак із вузькою спеціалізацією. Скоріше за все, схожі відділення об’єднають, а частина спеціалістів будуть шукати роботу деінде. Так дехто отримає обіцяну владою високу зарплату, а дехто – попередження про звільнення.

До чого ж ми йдемо? До ринку медичних послуг. Приватна медицина розвертає свої масштаби гіпершвидко, державна ж відстає. Замість підтягнути державну ми її скорочуємо.

Я підтримую перехід на страхову медицину, а це точно ринок, де є різні форми власності закладів, але перед тим, як об’єднувати, скорочувати, оптимізовувати обласна влада на основі аудиту має назвати власні пріоритети в сфері охорони здоров’я, залишити потужні медичні центри обласної ради, де сильні спеціалісти і крута матеріально-технічна база, і поступового переходити до професійної медицини. Те, що пропонують нам, виглядає як “приймаємо швидко рішення, а там розберемся”. Ні, розбиратися треба тут і тепер, а тоді приймати рішення!

У вересні-жовтні облрада повинна була оголосити конкурси на посади головних лікарів, бо вже два скликання підряд після реформи депутати не можуть найняти головних лікарів генеральними директорами у відповідності до вимог закону. І зараз із такими проектами рішень негусто (їх немає!), тож тепер розуміємо, чому так не спішили виконувати цю роботу в апараті ради.

У результаті укрупнення, у ініціаторів реформи: голови облради Олексія Петрова, Петра Добромільського з «Слуги народу» та Євгена Мешка «Команда Андрія» Балоги з’явиться можливість провести кадрові зміни діючих лікарів на «своїх» та отримати чимало вивільненої нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *