На Закарпатті функціонує близько 50 нелегальних АЗС: активіст

Про це редакції Zaknovunu.info повідомив керівник однієї з громадських організацій краю, який з мотивів безпеки попросив не вказувати його дані. Він також додав, що попри вільне функціонування незаконних АЗС, жодну з них не нанесено на мапу спеціалізованого сайту нелегальних заправок України.

За словами активіста, найбільше нелегальних АЗС функціонує в Іршавському, Тячівському, Перечинському районах та місті Ужгороді.

При чому, в обласному центрі Закарпаття, попри викриття цих АЗС, контролюючі органи вперто продовжують не помічати нелегальний бізнес.

Підтвердженням роботи великої кількості нелегальних АЗС є зафіксовані факти у різних куточках Закарпаття.

У Виноградові по вулиці Комунальній принаймні півроку стоїть нелегальна АЗС. Земельна ділянка під нею належить Виноградівській міській раді, відноситься до земель сільськогосподарського призначення і в Держгеокадастрі визначена як “для ведення фермерського господарства”.

Такі ж нелегальні заправки зафіксовано на Тячівщині. Також любителі легких грошей на пальному ведуть бізнес на Перечинщині. Така ж нелегальна АЗС функціонує на центральній вулиці у самому центрі селища Велика Добронь Ужгородського району.

Не так давно нелегальні АЗС зафіксували й на Іршавщині При чому, пов’язують їх із депутатом облради від “Слуги народу” Петром Добромільським.

Окрім Добромільського на Закарпатті кілька нелегальних АЗС контролюють представники екс-нардепа Михайла Ланя.

Та найбільше “лівих” заправок на Закарпатті перебуває під крилом Івана Чубирка, який діє від імені свого політичного шефа Віктора Медведчука. Особливо зухвало без приховування такі АЗС функціонують в Ужгороді.

Нещодавно прокуратура Закарпаття у співпраці з контролюючими органами на великій нараді вирішила дати бій нелегальним АЗС на Закарпатті. Прокурори прозвітували, що змогли упродовж грудня 2019 року – березня 2021 року перевірити майже сім десятків АЗС. Як результат – виявлено 22 порушення, складено 17 адміністративних протоколів (ч. 1 ст. 164 КУпАП) та розпочато 4 кримінальних провадження (за статтями 204 та 272 КК України).

При цьому з незаконного обігу вилучено понад 98 т палива на 3,2 млн грн, обладнання на більш ніж 4 млн грн. І це – ще не всі позитивні результати, яких вдалося досягнути завдяки злагодженій роботі вищезгаданих органів.

Також кілька днів тому податківці змогли затримати цілу цистерну пального у Іршавському районі. Прокурори одразу ж повідомили, що робота на цьому напрямку продовжується і така діяльність перебуває на особливому контролі Закарпатської обласної прокуратури.

У той же час вчора до нашої редакції читачі Zaknovunu надіслали фото нелегальної АЗС, яка знаходиться на вулиці Капушанській біля відділення Нової Пошти №4. Наші читачі стверджують, що заправка діє без фіскальних чеків і вона в Ужгороді не одна. За їх інформацією, така ж АЗС діє у кінці вулиці Заньковецької та на вулиці Собранецькій біля станції швидкої допомоги.

Автори фото також стверджують, що ці АЗС безперешкодно функціонують уже кілька років.

У мережі вдалося знайти підтвердження цій інформації. Так на відео телеканалу Sirius добре видно, як ця ж заправка безперешкодно без фіскальних чеків функціонує з 2018 року.

 З того часу, попри ніби  nо боротьбу з нелегальними АЗС, цю та інші ужгородські нелегальні заправки ніхто з прокурорів не помічає. Подейкують, не безкоштовно. Мережа платить одному із заступників прокурора області 10 тисяч доларів щомісяця.

Також нам стало відомо, що вказана нелегальна заправка, які інші такі ж АЗС у області, (всього близько 15-20) діють під крилом Віктора Медведчука і постачаються пальним із нафтопродуктопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”. До речі, у нещодавньому своєму звернення Володимир Зеленський розповів, що даний об’єкт буде повернуто у державну власність. От тільки не відомо, чи дійде від слів до діла…

За словами нашого джерела, на Закарпатті нелегальні заправкиМедведчука курує його колишній швагор Іван Чубирко, він же обласний депутат від ОПЗЖ. В Ужгороді цей бізнес контролює депутат Холмківської ОТГ від тієї ж ОПЗЖ Артур Северенчук, права рука Чубирка по бізнесу і по партійній роботі.

Невже при новому керівнику Закарпатської обласної прокуратури п. Козаку схема із прикриття хабарями нелегального бізнесу продовжує жити?

Просимо вважати нашу публікацію зверненням до прокуратури та СБУ із проханням перевірити викладені факти і почати не лише на словах, а й на ділі боротися з нелегальними АЗС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *