Заберіть реферат. Що не так з програмою Кабміну

Фото: РБК Украина
У Дениса Шмигаля проблеми з програмою уряду

Верховна Рада все ніяк не може затвердити програму діяльності уряду, народні депутати її жорстко критикують і закликають доопрацювати.

 
Уряд Дениса Шмигаля працює вже два місяці, але до цього часу Верховна Рада так і не затвердила програму його діяльності. Як і раніше, не вистачає в уряді і трьох повноцінних міністрів – культури, освіти й енергетики.
 
На розгляд депутатам Кабмін подав свою програму ще на початку квітня. Але поки вона б’є антирекорди за кількістю парламентських комітетів, які її забракували. Нардепи називають документ від уряду не інакше, як “рефератом трієчника”.
 
Так що ж з програмою не так?
 
Бракують усі
 
У Раді програму уряду вже розглянули комітет з питань екологічної політики, комітет з питань організації державної влади, комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, комітет з питань економічного розвитку (головний з цього питання). Всі комітети рекомендували відправити програму на доопрацювання.
 
До речі, програма вмістилася лише на дев’яти сторінках, для порівняння: аналогічний документ попереднього уряду Олексія Гончарука сягав 100 сторінок тексту.
 
Головна причина для критики програми – повна відсутність конкретики. “Ми з колегами не знайшли не тільки показників ефективності, а й якихось цілей. Що конкретно буде робити уряд?” – обурюється нардеп від фракції Слуга народу, член комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.
 
За її словами, в пункті про плановану приватизацію не вказано, що саме уряд готовий передати приватним інвесторам, не зрозумілі завдання податкової та митниці.
 
Зате в програмі уряду є досить обтічні формулювання – “створення нових робочих місць”, “впровадження високих соціальних стандартів, а також побудова ефективної економічної системи”.
 
“Ми повинні забезпечити матеріальний добробут українців шляхом побудови ефективної економічної системи країни; розвиток підприємницької діяльності, створення нових робочих місць, забезпечення рівних можливостей для всіх підприємців; дотримання високих соціальних стандартів, розвиток освіти, науки, культури і системи державних послуг; захист територіальної цілісності і суверенітету України і безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України”, – йдеться в програмі.
 
Нардеп від Слуги народу Олексій Устенко нарікає, що в програмі взагалі немає конкретних цифр. Керівник фракції монобільшості Давид Арахамія ще більш категоричний. За його словами, ця програма не буде прийнята в тому вигляді, в якому її подав уряд, і повинна бути доопрацьована, зокрема в питанні національної безпеки й оборони.
 
“Ці дев’ять сторінок є скоріше студентським рефератом середньої якості. Без будь-яких цифрових показників, без жодної конкретики. Уряд використав в програмі тільки дві цифри – поточний рік й офіційну назву коронавірусу COVID-19”, – наголошує народний депутат від партії Голос Кіра Рудик.
 
 
Реакція уряду
 
Денис Шмигаль пояснив таку погану підготовку Кабміну тим, що для розробки документа “було замало часу, однак уже є заходи і програма виходу енергетики з глибокої кризи, напрацьовані заходи стимулювання вітчизняного виробника. Уряд працює над підтримкою туристичного бізнесу, стимулюванням створення робочих місць”.
 
Члени парламентського комітету з питань економіки вирішили провести 7 травня слухання за участю прем’єр-міністра про програму уряду.
 
Чим це загрожує
 
Затвердження програми уряду в Раді дає Кабміну захист на рік від відставки. Хоча у попереднього уряду Гончарука цей імунітет був, але він все одно ним не скористався.
 
Якщо урядова програма так і не буде доопрацьована таким чином, щоб задовольнити членів профільних парламентських комітетів (за частиною яких стоять інтереси тих самих олігархів), то уряд можуть спробувати перезавантажити, вважає політолог Ігор Петренко.
 
“Слушна нагода для цього буде, наприклад, після завершення карантину”, – вважає експерт.
 

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *