ЄС обіцяє Україні інвестиції в річковий транспорт

Фото: nibulon.com Традиційна в останні роки баржа з ??кавунами

Європейські банки готові інвестувати в річкову інфраструктуру України. Зокрема, потужності Дніпра працюють всього на 10%, вважають в ЄС.

 

З прийняттям закону Про внутрішній водний транспорт Україна може отримати інвестиції в інфраструктуру, вважає посол ЄС Матті Маасікас. Про це він сказав під час брифінгу з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм в середу, 27 травня, пише Європравда.

 

 

 

Посол нагадав, що прийняття цього закону, який повинен привести українське законодавство у відповідність з європейським, є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, але одночасно дозволить Україні активніше використовувати водні шляхи. “Зараз тільки 10% потужностей Дніпра використовуються”, – заявив він.

 

Також очікується, що законодавство повинно поліпшити конкуренцію на ринку і збільшить інвестиції.

 

“Потрібно встановити рамки, рівні права для тих, хто працює на цьому ринку, і ми сподіваємося, що це буде передбачено в цьому законі. Після прийняття цього закону буде надходити більше інвестицій з європейської сторони. Європейський інвестиційний банк і ЄБРР вже висловили свою зацікавленість в цьому”, – розповів Маасікас.

 

За словами Криклія, уряд розраховує на прийняття закону в червні.

 

Мінінфраструктури очікує, що з прийняттям закону зростання обсягу вантажоперевезень з поточних 12 млн тонн до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн на рік, пише Інтерфакс-Україна.

 

Очікується також, що прийняття закону допоможе розвантажити дороги, оскільки перевезення 1 млн тонн вантажів внутрішніми водними шляхами за чотири роки зменшать витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн, оскільки дві баржі і один буксир можуть транспортувати стільки ж вантажу, скільки 250 вантажівок.

 

Раніше повідомлялося, що Київ і Мінськ домовляються про відновлення судноплавства по Дніпру.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4233825-yes-obitsiaie-ukraini-investytsii-v-richkovyi-transport

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *