Віктор Балога виступив за послаблення карантину

Закарпатський нардеп з Мукачева Віктор Балога запропонував 7 кроків для подолання суспільної кризи, що назріла внаслідок карантинних заходів у державі. Про це парламентар написав на своїй сторінці у мережі Facebook.

Майже два місяці ми прожили в умовах, коли не можна було нормально працювати, навчатись, святкувати, лікуватись, одружуватись, робити покупки чи навіть по-людськи поховати померлих.

Завдяки самодисципліні та відповідальності більшості громадян нашої країни ми уникли повторення найгірших сценаріїв розвитку епідемії та більш-менш пристосувались до існування коронавірусу. Проте, вже очевидно одне – ми, як і більшість країн світу, не можемо собі дозволити далі сидіти вдома та не працювати. Навіть Німеччина, яка є четвертою економікою в світі, сьогодні відмовилась від більшості карантинних обмежень, не зважаючи на значно більшу кількість хворих, ніж в Україні.

Саме тому вважаю, що:

1) Прийшов час відкинути хибну дилему «життя людей або економіка». Бо, якщо у людини постійний стрес чи родинні проблеми через відсутність заробітків або вона не може собі дозволити нормальну їжу чи ліки, то з більшою ймовірністю здоров’я в неї забере продовження карантинних обмежень, а не коронавірус.

2) Потрібно перестати ділити бізнес на сорти за розміром, видом діяльності чи близькістю до влади. Всі мають право на однакових умовах працювати та заробляти собі на життя, враховуючи нову ситуацію.

3) Не потрібно вигадувати абсурдні заборони чи обмеження для відновлення роботи суб’єктів господарювання, які не мають нічого спільного з реальністю та лише злять людей.

4) Ми – не США чи Європа, друкувати гроші для покриття видатків безкінечно не зможемо, бо рано чи пізно вони перетворяться на фантики. Натомість, продовження карантину просто обнулить дохідну частину місцевих та державного бюджету. А це, зокрема, значить, що не буде з чого платити зарплати, пенсії та утримувати соціальну інфраструктуру.

5) Потрібно дозволити відкрити дитячі садочки та дочасно завершити навчальний рік, принаймні, для молодшої школи. Це дасть можливість значній частині батьків піти на роботу, відправити своїх дітей, по можливості, до бабусь та дідусів чи просто проводити з ними більше часу на свіжому повітрі в парках та скверах.

6) Масові публічні заходи, концерти та спортивні змагання мають залишитись під забороною ще на певний час.

7) Дезінфекція поверхонь, носіння масок та фізична дистанція, також мають залишитись нормою нашого життя, допоки цей вірус є в країні. Час показав, що для більшості людей та бізнесу, такі речі стали звичкою, тому їх подальше дотримання не має бути проблемою.

Загалом, владі потрібно зрозуміти: якщо сьогодні хтось не продасть те, що виростив або зробив, хтось не посіє чи не посадить, а хтось не піде працювати, то на осінь нашому народу буде байдуже до коронавірусу, незважаючи на кількість хворих. Всі думатимуть, за що хліба купити.

Нагадаємо, що Мукачево, де міським головою є син Віктора Балоги Андрій, перше на Закарпатті і одне з перших в Україні послабило карантинні вимоги і дозволило працювати бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *