В Ужгороді оприлюднили перший рейтинг кандидатів на посаду міського голови

Перший рейтинг кандидатів на посаду міського голови Ужгорода виявився досить несподіваним і показав невеликий відрив між першою трійкою претендентів на крісло мера обласного центру Закарпаття.

Опитування респондентів проводило ПП “Соціологічні дослідження та соціальні експерименти”, надані кандидатом філософських наук, доцентом Олександром Пеліним (http://a-pelin.info/). Нагадую, польовий етап дослідження проводився з 24 липня по 1 серпня 2020 року. Опитування відбувалося в формі стандартизованого особистого інтерв’ю. Вибіркова сукупність є репрезентативною для виборців міста Ужгород. Загальний обсяг вибірки складає 560 осіб. Респонденти відбирались районованим квотним методом по 12 районам міста Ужгород. Статистичний аналіз зібраних даних здійснений за допомогою спеціалізованого пакету обробки статистичних даних – PSPP.
На даний момент є інформація, що декілька штабів політичних сил та кандидатів вже провели свої попередні дослідження, дехто озвучує цифри з них, проте повну інформацію поки що ніхто не надає.
Проводити глибокий аналіз на підставі наведених в таблиці результатів занадто рано. На повну силу кампанія ще не розпочалася, далеко не усі партії взначилися з підтримкою того чи іншого кандидата, відтак рейтинги можуть змінитися в будь-який момент, до того ж – значно. Потрібно також враховувати ймовірність несподіванок – про мерські амбіції, без сумніву, ще заявлять нові, навіть несподівані фігури, які на момент опитування не потрапили до поля зору опитуваних. Отже на даний момент можемо помітити лише деякі тенденції.
Перший рядок – за нині діючим міським головою. До складових його рейтингу віднесемо і традиційну для Ужгорода і краю в цілому лояльність до діючої влади. Йсе Закарпаття!
Друге місце Олександра Білака частково пояснюється, окрім інших факторів, тим, що фактично передвиборчу кампанію він веде вже тривалий час, зовнішня реклама встигла значно підвищити впізнаваність кандидата.
На цій ниві чимало попрацював (хоча й іншими методами) і Віктор Щадей, тож його треті місце також зрозуміле.
При цьому різниця між першою трійкою незначна, в межах 1,5-2 відсотків, тож кожному з кандидатів є над чим працювати і кожен зберігає шанс. Хоча для Богдана Андріїва – є тривожний двіночок. Навіть при його проходженні у другий тур, голоси конкурентів більш ймовірно сконцентруються на його опоненті, і перемогти його буде вкрай важко.
Звертає увагу і велика кількість виборців, які налаштовані проти всіх. Це – електоральне поле якраз для тих, поки невідомих, кандидатів, про яких йшла мова вище.
Досить великий рейтинг показав Віктор Петров. При тому, що партія, яка його просуває – «Партія Андрія Балоги» – в Ужгороді аж ніяк не може похвалитися значною кількістю симпатиків. Що відбудеться в майбутньому – рейтинг лідера підтягне за собою партійний чи навпаки – партійний обвалить популярність кандидата, побачимо в майбутньому. Особисто я від прогнозу утримаюся.
Цікаво також, що серед тих кандидатур, які додали в опитування респонденти, як мінімум двоє – Ален Панов та Віктор Погорєлов – взагалі не виявляли бажання балотуватися. Поки що. На бордах чимало зображень Андрія Погорєлова – це так. А от його батько, екс-мер, схоже відпочиває від політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *