Приватні водойми під Ужгородом масово порушують правила карантину

Попри те, що надворі епідемія COVID-19, власники розважальних комплексів Ужгорода та Ужгородського району, у яких є басейни, порушують правила карантину, наражаючи відвідувачів на небезпеку.

Нагадаємо, що наразі в Україні використання басейнів майже повністю заборонено. Про це ідеться у постанові МОЗ від 26 травня 2020 року, яка діє донині.

Цим документом передбачено проведення температурного скринінгу всім працівникам та відвідувачам; допуск у приміщення з розрахунку не більше однієї особи на 10 м кв. Зазначається, що проведення групових занять проводиться виключно за попереднім записом.

Також постановою передбачається, що в басейні на 50 м на одній доріжці має бути не більше 4 осіб, на 25 м не більше 2 осіб. Функціонування басейнів дозволено для індивідуального відвідування; для спортивних навчально-тренувальних груп 2 року навчання та старше.

На Закарпатті ж комісією ТЕБ функціонування басейнів та спа при розважальних комплексах заборонено повністю.

Однак, за фактом, цю заборону спокійно обходить та ігнорує чимало приватних комплексів, власники яких ставлять заробіток вище безпеки своїх земляків.

Ось лише деякі з них.

Жоден карантин не заважає працювати водному комплексу “Ірис”, що на території Деренівської Купелі у селі Нижнє Солотвино під Ужгородом. Тутешній відпочинок на воді нині коштує близько 600 грн з дорослих і 250 з дітей. Крім цього, аби увійти на територію цього комплексу, окремо доведеться заплатити за вхід та в’їзд на автомобілі по 50-100 грн .

Туристичний комплекс “Дача” у селі Циганівці під Ужгородом на вулиці Садовій. Цей комплекс пропонує елітний відпочинок за 450 грн з дорослих та 200 з дитини. Про це працівники “Дачі” відкрито пишуть у соцмережах, спілкуючись з клієнтами. Попри чималу вартість, басейн тут заповнений майже щодня і карантинні заборони власника комплексу — не указ.

Уже другий місяць поспіль, незважаючи на карантинні обмеження, спокійно функціонує і термальний басейн у туркомплексі “Золота гора” у селі Барвінок під Ужгородом. Тутешні адміністратори, щоправда, відкрито про це не пишуть, а пропонують телефонувати бажаючим прохолоди. Подзвонивши за вказаним номером, дізнаємося, що басейн тут працює, а у разі перевірок відвідувачі мають казати, що вони тут проживають. Вартість послуг басейнів тут публічно не викладають, хоча за фактом у теплий літній день вони переповнені.

А от спорткомплекс “Зінедін”, що у селі Баранинці упритул до обласного центру Закарпаття, днями відкрито виставив свій прайс на купання у дитячому та дорослому басейні. Тут ціни дещо нижчі і складають 70 грн з дітей та 170 з дорослих. Протягом останніх днів на цих водоймах спостерігалося особливе скупчення відвідувачів. Звісно, що про дотримання карантину тут іти мова не може. Кількість відвідувачів фізично не дозволяє дотримуватися безпечної дистанції, принаймні усередині водойми.

Так само напівлегально працює і невеличкий басейн на території ресторанного комплексу Кілікія упритул до мікрорайону Шахта на об’їзній Ужгорода. Щоправда, тут водойму відкрито лише для відвідувачів ресторану. Та, зважаючи на рішення обласної ТЕБ, така діяльність так само є незаконною.

Мабуть найбільш безпечною із усіх близьких до Ужгорода водойм є відпочинковий комплекс “Шамбала”, що неподалік села Оріховиця Ужгородського району. Тутешні власники виграють за рахунок величезної території, яка дозволяє зберігати дистанцію. Однак, у воді така можливість відсутня, оскільки територія, відведена для купання і відділена буйками, є тут невеликою і у воді часто спостерігається скупчення відвідувачів. Вартість відпочинку тут складає 100 гривень з дорослих та 50 гривень з дітей. Судячи з повідомлень комплексу у мережі “Фейсбук”, запрацювала на повну “Шамбала” вже місяць тому…

Це — лише частина з тих розважальних закладів усієї області, де нині працюють басейни. Адже відомі водні комплекси “Жайворонок”, “Косино” та інші нині теж працюють на повну. Тим часом головний санітарний лікар України Віктор Ляшко каже: ” щодо басейнів є проблема, оскільки ми тільки вивчаємо питання, чи може передатися вірус водним шляхом. І це питання буде також стосуватися пляжів”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *