В КМУ дали прогноз з урахуванням другої хвилі пандемії

Фото: kmu.gov.ua
У Кабміні оцінили ризики другої хвилі коронавірусу

В уряді розробили три сценарії, в яких врахували ситуацію на ринку праці, курс гривні і спрогнозували ВВП з урахуванням темпів поширення інфекції.

 

Кабінет міністрів України розглядає три альтернативні сценарії розвитку економіки України з урахуванням наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Згідно із заявою уряду, існує базовий сценарій, а також оптимістичний і кризовий. Про це, у вівторок, 16 червня, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Кабміну.

“Оптимістичний сценарій передбачає швидке подолання поширення коронавірусної інфекції. Навпаки, кризовий сценарій передбачає розгортання другої хвилі COVID-19 або навіть глобальної фінансово-економічної кризи”, – йдеться в повідомленні КМУ.
 
Так, згідно з кризовим сценарієм, друга хвиля пандемії почнеться в наступному році і втягне світову економіку в тривалу рецесію. В цьому випадку, Кабмін прогнозує падіння ВВП в країні в 2021 році на рівні 5-7 відсотків з наступним помірним зростанням в середньому за період 2022-2024 роки на рівні 2,5 відсотка щорічно.
 
“Майже половина мігрантів повернуться на роботу за межі України. Безробіття зростатиме. Прогнозуються низькі обсяги інвестицій і споживання, що не дозволить вийти на допандемічний рівень, а також уповільнення темпів нарощування обсягів експорту. Дефіцит бюджету буде рости”, – описують кризовий сценарій чиновники.
 
Навпаки, за оптимістичним сценарієм урядом прогнозується прискорене зростання економіки вже починаючи з 2021 року, що дозволить  наприкінці 2024 року перевищити рівень розвитку 2019 року на 17,4 відсотка. Також, при успішному результаті, в середньому за період 2021-2024 роки зростання ВВП прогнозується на рівні 5,4 відсотка в рік з прискоренням зростання до 6,5 відсотка в 2024 році.
 
“У цьому випадку понад 90 відсотків мігрантів повернуться на роботу за межами України. Безробіття буде знижуватися і вийде на допандемічний рівень. Очікується швидке нарощування обсягів інвестицій, споживання і експорту. Дефіцит бюджету буде знижуватися і вийде на допандемічний рівень”, – прогнозують в КМУ.
 
У той же час в уряді ймовірність виконання оптимістичного сценарію вважають помірним – майже  30%, тоді як кризовий називають малоймовірним.
 
Базовий же сценарій – припускає середні показники.
 
Раніше Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів прогнозує зростання економіки України в другій половині 2020 року.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *