У Раді проти пропозицій Кабміну щодо бюджету

Дата і місце позачергового засідання Ради поки невідомі

Уряд запропонував збільшити дефіцит бюджету на 200 мільярдів гривень, скоротивши низку видаткових статей, але нардепи проти.

Представники парламентських фракцій розкритикували запропоновані Кабінетом міністрів зміни до держбюджету у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це заявив заступник голови фракції Голос Ярослав Железняк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Усі фракції і групи виступили з критикою цих змін і дійшли єдиної думки, що без узгодження з парламентом дані зміни в тому вигляді, в якому запропонував уряд, прийняті не будуть”, – сказав Железняк.

Він вважає, що запропоновані Кабміном показники не реалістичні, а скорочення низки статей видатків місцевих бюджетів і витрат на освіту і медицину в даних умовах “просто неможливі”.

Також Железняк зазначає, що низка положень запропонованого законопроекту “ніяк не стосуються заходів з протидії епідемії коронавірусу”.

“У результаті було запропоновано спікером парламенту і підтримано прем’єр-міністром створення Антикризового штабу під керівництвом Шмигаля, до якого увійдуть представники всіх фракцій і груп, які напрацюють спільно з фахівцями ці зміни і потім винесуть їх на розгляд Верховної Ради”, – повідомив він.

Як пише LIGA.net, пропозиція Кабміну полягає в збільшенні дефіциту держбюджету-2020 на 202,1 млрд грн – до 298,4 млрд грн.

Згідно з документом, доходи держбюджету планується скоротити на 116,9 млрд грн – до 979,7 млрд грн. Витрати запропоновано збільшити на 86,3 млрд – до 1 270,3 млрд грн.

Зокрема, пропонується скоротити фінансування Міносвіти на 6,956 млрд грн.

Повністю планується урізати підтримку агропромислового комплексу (4 млрд грн) і Фонду енергоефективності (1,6 млрд грн), а також відмовитися від субвенції на підтримку ОТГ (2,1 млрд грн) і субвенції соцекономрозвитку (2 млрд грн).

Також Кабмін пропонує заощадити на будівництві мостів – 500 млн грн.

Витрати держбюджету на проведення земельної реформи пропонується скоротити на 33% – до 51 млн грн. Фінансування місцевих виборів, які мають відбутися в жовтні 2020 року, планується скоротити з 2,2 млрд до 1,3 млрд грн.

За підсумками засідання лідерів фракцій і членів Кабміну глава Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що ні дата, ані місце позачергового засідання парламенту, на якому повинні розглянути антикризові законопроекти, поки не визначені.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Коронавірус

СюжетКоронавірус в Україні. Останні новини онлайн

Боротьба з коронавірусом: надії покладають на два медикаменти

Другий тест Меркель на коронавірус також виявився негативним

Кількість померлих від коронавірусу у ФРН перевищила 200 осіб

З 28 березня повернутися до України можна буде лише пішки чи машиною
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4209675-u-radi-proty-propozytsii-kabminu-schodo-buidzhetu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *