У ЦВК заявили про труднощі з місцевими виборами

Фото: Корреспондент.net Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня

Через скорочення фінансування для проведення місцевих виборів може не вистачити грошей.

 

У Центральній виборчій комісії заявили про проблеми з підготовкою до місцевих виборів через недостатнє фінансування. Про це в четвер, 16 квітня, заявив глава ЦВК Олег Діденко, повідомляє УНН.

 

“Зміни до Виборчого кодексу передбачають збільшення витрат на місцеві вибори в цілому. Там за нашими розрахунками, орієнтовно, 97 млн ​​бракувало, тому що нова виборча система, з прийняттям Виборчого кодексу, передбачає інше фінансування. Коли робився бюджетний запит і кошти закладалися в розмірі десь 2 млрд 100 млн – це було за старим законом, і, відповідно, сума була інша. Ці кошти нам не дадуть, ні нам, ні на місцеві вибори, тому що фінансування скоротили. І тепер стоїть питання так: закон передбачає конкретні напрямки, які повинні бути профінансовані. Кошти в бюджеті на ці напрямки не передбачені”, – розповів Діденко.

 

У зв’язку з цим потрібно змінювати Виборчий кодекс, або внести зміни до бюджету, вважають у ЦВК.

 

Діденко зазначив, що зменшення фінансування впливає на модернізацію виборчих процесів.

 

Іншою проблемою залишається недофінансування на оплату праці членів виборчих комісій і залучених працівників.

 

“Це велика проблема, якщо оцінювати зміни в обсязі фінансування, то можна припустити, що мова йде про зменшення фінансування саме на оплату праці членів виборчих комісій і залучених працівників. Адже на ці цілі було передбачено близько 1 млрд 400 млн грн. Це питання, що нас турбує, чи будуть при таких умовах сформовані дільничні комісії і чи виконають вони свою функцію”, – розповів Діденко.

 

Раніше глава ЦВК повідомив, що намічені на жовтень місцеві вибори можуть не відбутися тільки в разі введення воєнного або надзвичайного стану в країні.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4218421-u-tsvk-zaiavyly-pro-trudnoschi-z-mistsevymy-vyboramy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *