Степанов описав майбутню медреформу на прикладі

Фото: Минздрав
Степанов упевнений, що медреформу можна провести ефективно

Глава МОЗ має намір використовувати досвід Одеської області щодо реорганізації протитуберкульозної служби.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов упевнений, що медичну систему можна реформувати ефективно і на доказ цього навів приклад з Одеської області.

“Реформування медицини може бути дуже ефективним, в першу чергу, з точки зору якості надання медичної допомоги, з точки зору доступності надання медичної допомоги та з точки зору фінансової ефективності”, – сказав він у четвер, 7 травня.

Міністр нагадав, що в Одеській області за участю міжнародних партнерів була проведена реформа протитуберкульозної служби, в ході якої, зокрема, був створений єдиний центр соціально значущих захворювань, який об’єднав медустанови, що займаються лікуванням туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та гепатитів, а також впроваджені 10 нових моделей амбулаторного лікування.

“Ми скоротили 1045 зайвих ліжок, які були в стаціонарі, під ці ліжка були скорочені медпрацівники. Але вони були не просто скорочені – всім їм запропонували іншу роботу: хтось перевчився, хтось переведений в інші медзаклади”, – сказав Степанов.

Міністр наголосив, що в результаті реформування істотно підвищилося охоплення лікування пацієнтів з туберкульозом як в стаціонарі, так і амбулаторно. “Ми змогли знизити захворюваність на туберкульоз, знизити смертність від туберкульозу. Це приклад того, як потрібно і як ми будемо реформувати медицину. Потрібно, щоб був розумний підхід”, – сказав він.

Раніше Степанов заявив про наміри відмовитися від системи фінансування лікарень, введеної в рамках другого етапу медреформи.

Екс-глава МОЗ Уляна Супрун розкритикувала намір змінити медреформу, назвавши це “боягузливим кроком у минуле”.

Нацслужба здоров’я також виступила проти повернення старої схеми фінансування лікарень.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *