Скандал навколо “Партії угорців України” спонукав Мінюст розпочати її ліквідацію

Як стало відомо, Міністерство юстиції планує анулювати реєстрацію «КМКС» партії угорців України. Формально скасовувати реєстрацію планують через порушення вимог законодавства України, тому Міністерство юстиції звертатиметься до суду про скасування реєстрації «КМКС» партії угорців України. Насправді ж такий крок — відповідь на корупцію у партії і її структурах та зазіхання членів КМКС на цілісність України.

При реєстрації позову посилатимуться на вимоги статті 24 Закону України «Про політичні партії в Україні», де передбачено, що у разі невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом ДЕСЯТИ років орган, який зареєстрував політичну партію, МАЄ звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

Слід відмітити, що звернення до суду про анулювання реєстрації політичної партії в разі вчинення дій передбачених статтею 24 Закону України «Про політичні партії в Україні» є обов’язком державного реєстратора, а не його правом.

Нагадаю, що представники КМКС таки брали участь у виборах до Верховної Ради, але у 2014 році Василь Брензович, у якого днями провели обшуки працівники СБУ, став нардепом від БПП, а інший кмксівець Йосип Борто у 2019 році балотувався до ВР, як самовисуванець. Це дає Мінюсту право анулювати реєстрацію КМКС.

«Міністерство юстиції проаналізувало відповідність вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні» всіх зареєстрованих партій і підготувало пакет із 48 позовних заяв до Окружного адміністративного суду міста Києва про анулювання реєстраційного свідоцтва тих партій, які порушують Закон», – заявив Міністр юстиці України Денис Малюска ще у лютому 2020 року.

Справа тягнулась ще із лютого, а вже зараз виходить на фінішну пряму. Цікаво до яких наслідків це призведе в українсько-угорських відносинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *