Ще місяць. Як зміниться карантин в Україні

У всіх приміщеннях потрібно носити маски

Адаптивний карантин з 22 травня по 22 червня означає, що заходи ослаблення або посилення карантину прийматимуться в кожному регіоні окремо.

Український уряд вирішив ввести в країні так званий адаптивний карантин, який триватиме з 22 травня до 22 червня. Рішення про послаблення або посилення обмежувальних заходів буде прийматися у кожній області окремо.

З 22 травня також почнеться поступове відновлення руху всього громадського транспорту, в тому числі метрополітену, міжобласних і міжнародних перевезень. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Хто і як готовий послабити карантин

Для впровадження або скасування пом’якшень карантину буде враховуватися низка показників:

 •     середня кількість виявлених випадків COVID-19 за сім днів на 100 тисяч осіб населення не повинна перевищувати 12
 •     завантаженість ліжок у лікарнях, які приймають пацієнтів, інфікованих коронавірусом, не повинна перевищувати 50 відсотків
 •     кількість тестувань на коронавірус і антитіла до нього, має бути більш ніж 12 на 100 тисяч осіб

Ослаблення протиепідемічних заходів застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У разі нових спалахів коронавірусу комісії будуть посилювати заходи.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов нагадав, що Україна виходить з карантину в п’ять етапів, і зараз ми перебуваємо на першому. Кожен етап займає близько десяти днів.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Режим обмежень кілька разів продовжували. Перші послаблення набули чинності 11 травня, тоді відкрили парки, перукарні, стоматологічні кабінети, нотаріальні контори та ательє.

Орієнтовні дати наступних пом’якшень: з 22 травня – другий етап пом’якшень, з 1 червня – третій, з 11 червня – четвертий. Але для них повинні виконуватися критерії, що відповідають кожному етапу.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко не відкидає, що в разі стрімкого зниження захворювань, карантин в Україні може бути скасований передчасно.

Зараз до ослаблення карантину готові тільки 13 областей, сказав гендиректор Центру громадського здоров’я Ігор Кузин.

“Серед них такі області, як Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська”, – зазначив він.

Кузин анонсував найближчим часом загальну таблицю за всіма показниками на сайті МОЗ.

“Вона буде щодня змінюватися, для того щоб всі мали можливість відстежувати, хто відповідає вимогам, а хто – ні. Наприклад, Чернівецька область, на жаль, поки ні”, – сказав Кузин, зазначивши, що Київ під ці параметри теж поки не потрапляє.

У свою чергу Степанов говорить, що Волинська, Рівненська і Чернівецька області поки не можуть піти на ослаблення карантину. Про інші області він не уточнив.

 

Графік відновлення роботи транспорту

Робота транспорту поступово відновиться з 22 травня. Обов’язковими вимогами для відновлення пасажирських перевезень залишаються масковий режим, температурний скринінг працівників і постійна дезінфекція транспорту, каже міністр інфраструктури Владислав Криклій.

У випадку з автомобільними перевезеннями в регіон, для якого не діють ослаблення карантину, дозволяється перевезення до половини пасажирів від загальної кількості місць для сидіння при розсадженні в шаховому порядку (з вільним місцем поруч, спереду і ззаду).

План запуску пасажирського транспорту:

 •     з 22 травня – дозволять відновлювати регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в міському, приміському, внутрішньообласному і міжнародному сполученні
 •     з 25 травня – перевезення пасажирів в метро
 •     з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення в міському, регіональному, дальньому внутрішньому і міжобласному сполученні
 •     з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом
 •     з 15 червня – приймання та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом

 

Як Україна відкриває кордон

Про конкретний графік, з якими саме країнами Україна буде оновлювати авіаційне сполучення, Мінінфраструктури буде повідомляє окремо.

Як пояснює Криклій, більшість країн залишили свої кордони закритими для іноземних громадян, тому закликав не купувати авіаквитки до відновлення регулярного міжнародного сполучення.

Зараз Україна відновлює роботу 66 пунктів пропуску через державний кордон з Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною і Молдовою.

Працюючі пункти пропуску на українському кордоні можна знайти на інтерактивній карті:

 

Як працювати в офісі

Міністерство охорони здоров’я розробило правила роботи в офісі в період пандемії коронавірусу:

 •     не впускати людей з температурою тіла 37,2 градусів
 •     всі повинні бути в масках або в респіраторах
 •     обробляти руки антисептиками
 •     на кожну людину не менше 10 квадратних метрів приміщення
 •     дистанція між робочими місцями не менше 1,5 метра

 

ЗНО-2020

Міністерство освіти і науки прийняло рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання в цьому році розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії.

 •     математика – 25 червня
 •     українська мова та література – 30 червня
 •     фізика – 2 липня
 •     іспанська, німецька, французька мови – 6 липня
 •     англійська мова – 7 липня
 •     історія України – 9 липня
 •     біологія – 13 липня
 •     географія – 15 липня
 •     хімія – 17 липня

До 4 червня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде вказано час і місце проведення тестувань.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня.

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а її результати будуть розміщені до 14 серпня.

Уточнюється, що в цьому році для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися 3 лютого – 24 березня.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4231151-sche-misiats-yak-zminytsia-karantyn-v-ukraini

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *