Шахтарський бунт у «ЛНР» запалює іскру політичних протестів

За інформацією телеграм-каналу «Донбаський кейс», страйки на шахтах у так званій «ЛНР», «Ніканор-Нова» та «Комсомольська» це – початок перевороту у цьому регіоні. Адже після економічних вимог місцевого робочого класу тут цілком імовірно можуть висунути і політичні.

Поштовхом до цього стала затримка і зниження зарплат шахтарям згаданих шахт до рівня 2/3 від колишньої платні. Тобто тутешні шахтарі надалі отримуватимуть  на 30% менше, що в порівнянні з часами СРСР або навіть України виглядає як знущання, адже часто мова йде про 20-25 тисячах рублів на місяць або близько $ 350 за щоденний ризик життям.

Це вже призвело до невдоволення шахтарів і до «бурління» серед них і, особливо, членів їх сімей, яке цілком можна назвати «ностальгією» за Україною. У результаті все більше роботяг і навіть шахтарів вищої ланки задають собі риторичне запитання: чи не помилилися ми у 2014 році, голосуючи за народні республіки, з яких залишилася нині одна назва.

Причому, все це вже стає настільки масовим, що починає нагадувати якийсь «флешмоб» в соціальних мережах, поширення якого відбувається «стаханівськими темпами». Воно і зрозуміло, проблеми у всіх однакові. І проблем стає більше, а люди стають біднішими. Адже в результаті реструктуризації в т.зв «ЛНР» закриваються всі неприбуткові шахти, а їх, між іншим – 23.

Залишаються лише чотири, які можуть працювати і приносити прибуток без значних капітальних вкладень. Але проблеми з часом виникнуть і на них, оскільки існує впевненість: вкладатися в них ніхто не буде, що поступово призведе і до їх деградації.

Від гарантій самопроголошеного голови ЛНР Леоніда Пасічника по «Комсомольській» шахті нікому легше не стає. Адже заборгованості на інших шахтах як були, так і залишилися, а суми складають сотні мільйонів рублів. Ситуація вже напружена до межі, а сам протест на «Комсомольській» став носити більш організований характер, і отримавши підтримку ряду російських профспілок призвів до зменшення страху перед «підвалами» т.зв. «МГБ ЛНР», яке для удушення протестів також стали застосовувати нові технології ввівши в м. Антрацит нічим не обгрунтований «карантин», а також блокувавши навіть російські соцмережі та мобільний зв’язок.

Про це пишуть навіть російські ЗМІ. Зокрема про спроби придушення і знущання над шахтарями та їх родинами в т.зв ЛНР повідомляє «Новая газета», зокрема і про можливий збройний штурм шахти “Комсомольської”.

Розвиток подій вкрай нагадує ситуацію, коли «низи не хочуть, а верхи не можуть», що логічно – в ситуації, коли керівництво т.зв. «ЛНР» для шахтарів реально не робить практично нічого, терпіння у них явно на межі. Де чекати нових вогнищ напруженості? На думку «Донбаського кейса», найбільша ймовірність нових протестів уже завтра виникне на шахтах «Вахрушевій», «Білоріченській» та «ім. Фрунзе ».

Загалом в небезпечну гру грають керівники ЛНР адже одним з наслідків «силового вирішення» в ході страйку в м. Антрацит стали вперше висунуті політичні вимоги, так до загального страйку або чого серйозніше недовго.Тим більше, що в результаті спеціального блокування соцмереж люди масово навчилися користуватися VPN, і відвідуваність сторінок, які висвітлювали події на шахті, тільки збільшилися. Те ж відбувається і зараз: гірники читають і думають: а правда, і навіщо було від України відділятися? Можливо керівництво т.зв. «ЛНР» робить це все спеціально?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *