СБУ оприлюднила документи про репресії в СРСР

Фото: СБУ
В Україні розсекретили архіви КДБ

Колекція документів під назвою “Приховування правди про жертви Великого Терору” містить в собі 32 документи, які включають записки співробітників КДБ, акти про виконання вироків, розписки та інше.

 
Служба безпеки України оприлюднила документи з архівів Комітету державної безпеки СРСР, які містять факти терору і репресій проти українців. Також у них міститься інформація про долі представників “розстріляного відродження” – духовно-культурного та літературно-художнього покоління 20-х і 30-х років.
 
“Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тисяч українців. Більшість із них були розстріляні. Їхнім сім’ям повідомляли про смерть від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива – з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті в довідках ставити довільно, в межах 10 років після арешту”, – сказано в повідомленні.
 
 
В СБУ заявили, що архів публікується з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій (17 травня). Колекція документів під назвою Приховування правди про жертви Великого Терору містить 32 документи, які включають записки співробітників КДБ, акти про виконання вироків, розписки та інше. Архів доступний онлайн.
 
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський відвідав Національний історико-меморіальний заповідник Биківнянські могили і взяв участь у заходах до Дня пам’яті жертв політичних репресій.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *