Рада прийняла закон про законодавчий спам

Фото: Корреспондент.net Рада змінила регламент

Законопроект дозволяє не розглядати всі поправки нардепів і обмежує депутатів в їхній кількості.

 

Верховна Рада на позачерговому засіданні в четвер, 16 квітня, 242 голосами прийняла законопроект про зміни до регламенту, які дозволять позбутися “законодавчого спаму”.

 

Цей закон вирішили прийняти після того, як депутати подали рекордні 16,5 тисяч поправок до закону про банки.

 

Згідно з новою нормою закону, на пленарних засіданнях більше не розглядатимуть поправки до законопроектів, які відхилені комітетом.

 

 

У разі, якщо до законопроекту вноситься більше поправок, ніж у ньому є пунктів (але не менше 500 поправок), він може розглядатися за спеціальною процедурою. Ініціювати спеціальну процедуру можуть не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до голови Ради. А рішення про розгляд за спеціальною процедурою можуть прийняти тільки 226 голосами. (До цього настояти на розгляді поправки міг один народний депутат.)

 

Згідно із законом, спеціальна процедура означає, що кожна фракція і група можуть наполягати на розгляді п’яти поправок, а позафракційний депутат – на розгляді однієї неврахованої комітетом поправки.

 

 

Після цього профільному комітету даються два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю з поправками, на яких наполягають фракції, групи і депутати.

 

Під час розгляду законопроекту на подання кожної поправки дається до двох хвилин.

 

Раніше підкомітет Ради з питань банківської діяльності розбив понад 16,5 тисяч поправок до законопроекту про банки на 63 абзаци.

 

Комітет розгляне цей закон до другого читання 21 квітня.

 

Нагадаємо, у першому читанні законопроект був прийнятий 30 березня 267 голосами. Прийняття цього законопроекту є однією з двох умов нової програми МВФ.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4218380-rada-pryiniala-zakon-pro-zakonodavchyi-spam

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *