Папа Франциск займається звільненням Марківа

Фото: Офис президента Зеленський під час візиту до Ватикану в лютому

У п’ятницю відбулася розмова Зеленського з Папою Франциском, у якому український президент попросив допомоги у звільненні ув’язнених українців.

 

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 5 червня, провів телефонну розмову з Папою Франциском, повідомляє прес-служба Офісу президента.

 

 

Сторони обговорили сьогоднішню кризову ситуацію, викликану пандемією COVID-19, перш за все гуманітарні виклики, які стоять перед світом. Папа Франциск зазначив, що цінує прагнення України до солідарності.

 

“Важливо вже зараз працювати над відновленням взаємної довіри і зміцненням взаємодії на континенті”, – зазначив Зеленський.

 

Він розповів Папі про заходи, вжиті Україною під час карантину, зокрема про онлайн-формат навчання дітей у школах. Також відзначив хороший приклад окремих українських церков у підтримці введеного урядом карантину.

 

Крім того, Зеленський розповів Франциску про ситуацію на Донбасі і попросив його допомогти зі звільненням усіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в Криму і в Росії.

 

 

У свою чергу Франциск подякував Зеленському за його спроби мирного врегулювання, а також зазначив, що займається питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа. Додатково понтифік попросив президента України передати вітання українському народу.

 

Папа наголосив, що цінує зусилля Зеленського щодо припинення війни і досягнення миру на Донбасі.

 

Також вони обговорили двостороннє співробітництво в гуманітарній сфері, в питаннях охорони здоров’я і захисту навколишнього середовища.

 

Зеленський запросив Папу Франциска здійснити візит в Україну.

 

Нагадаємо, Зеленський зустрічався з Франциском 8 лютого в ході візиту до Італії.

 

Італійський суд засудив Марківа до 24 років ув’язнення, визнавши винним у загибелі італійського фотографа Андреа Роккелі під Слов’янськом на Донбасі у 2014 році. Офіційний Київ наполягає на непричетності українця до злочину.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4237679-papa-frantsysk-zaimaietsia-zvilnenniam-markiva

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *