Озолотять казну. Запрацювали камери на дорогах

Фото: МВД Украины
Автоматична фіксація перевищення швидкості в Києві

З 1 червня в Києві та Київській області камери автоматичної фіксації почали фіксувати порушення швидкісного режиму на дорогах, а порушники будуть притягуватися до відповідальності.

 
Те, що давно існує в будь-якій європейській країні, нарешті дійшло і до нас. В Україні запрацювала система відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Правда, тільки в Києві і області, і камери фіксують лише перевищення швидкості. Але для України і це великий прорив.
 
Корреспондент.net розбирався, як камери будуть працювати.
 
 
Моментальний заробіток
 
Те, що раніше на швидкісний режим ніхто увагу в столиці особливо не звертав, підтверджує той факт, що перше перевищення швидкості камера зафіксувала в першу ж хвилину роботи.
 
“Історично першим офіційно зафіксованим порушником швидкісного режиму став автомобіль Audi Q7, який рухався по Чоколівському бульвару о 00:01 хвилині зі швидкістю 75 кілометрів на годину при дозволеному швидкісному режимі на цій магістралі – до 70 кілометрів на годину”, – розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
 
 
А за перші вісім хвилин роботи в Києві камери автоматичної фіксації правопорушень зафіксували 262 випадки перевищення швидкості.
 
“О 00:00 годин запущена система автофіксації перевищення швидкості. За вісім хвилин 45 камер зафіксували 262 перевищення швидкості”, – говорить міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
 
І це при тому, що, за словами Авакова, камери налаштовані в Києві на 103 км / год.
 
Де стоять камери
 
У Києві
 
 
У Київській області
 
 
Як покарають
 
Порушникам на адресу реєстрації, прийде лист з повідомленням про правопорушення, з QR-кодом, за яким можна подивитися відеофайл з місцем і часом події і з інформацією про суть події.
 
Якщо оплатити штраф за таке порушення протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення, то його сума складе 127,5 гривень. Якщо після 10 днів – 255 гривень.
 
Якщо штраф не оплатити, порушником займеться Виконавча служба Міністерства юстиції. Якщо порушник не згоден зі звинуваченням, він може звернутися в Департамент патрульної поліції або в суд.
 
Як це допоможе
 
За статистикою, 40% ДТП в Україні відбуваються через перевищення швидкості.
 
Разом з тим, важливо розуміти, що фіксація перевищення швидкості – це тільки перший крок.
 
“Невідворотність покарання – це автоматичне покарання за порушення правил. Перевищив швидкість – отримуй штраф. Проїхав на червоне світло – отримуй лист щастя. Виїхав на перехрестя після сигналу світлофора і заблокував проїзд – отримуй штраф. Без людського фактора. І без пощади … Це потрібно не для того, щоб наповнювати бюджет. Це потрібно для того, щоб перестали порушувати. Тому що тільки так до людей доходить. Фінансовий стимул – кращий стимул для всього. Така вже людська природа … І дуже хочеться, щоб камери були ефективніші від посадок. Щоб систему не запустили для галочки і забули. Мовляв, у нас вже є камери на дорогах. А щоб це був тільки перший крок, і щоб через місяці ми побачили тисячі камер в українських містах і на українських трасах. І тоді ми дуже швидко побачимо результат в статистиці. І збережемо життя. І збережемо наш час в заторах”, – вважає фінансовий аналітик Сергій Фурса.
 
 
Будуть обходити?
 
Громадський активіст, співавтор проекту Зупини Лося Костянтин Андріюк вважає, що українці все одно будуть шукати способи обійти нововведення. Наприклад, заклеюватимуть частину номера папірцем, скидатимуть швидкість тільки перед камерою і так далі.
 
“Це неймовірно важливий, великий, необхідний крок до цивілізованої Європи, до якої ми так прагнемо. Ми взагалі відстали з цим років на 10-15. Це повинно було бути раніше … Перед камерою вони будуть скидати швидкість. Це вже позитив, тому що є ранкові та вечірні затори на швидкісних магістралях і мостах: відбуваються дрібні і великі ДТП. І одна така ДТП паралізує півмасиву, всю магістраль. І люди втрачають час, нерви, гроші. Місто втрачає гроші. Це ж рахували навіть економічно … ДТП стане менше. Майже всі будуть гальмувати, потім будуть нові камери з’являтися”, – резюмував активіст.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *