ООН про події 2 травня в Одесі: прогресу немає

Фото: Думская В Одесі на Куликовому полі 2 травня вшанували пам’ять загиблих у Будинку профспілок

Організація закликає українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних.

 

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні констатувала відсутність прогресу в розслідуванні справ та в судових процесах щодо масових безладів і вбивств 2 травня 2014 року в Одесі. Про це йдеться в доповіді, опублікованій з нагоди річниці події.

 

“… шість років правосуддя залишається примарним. За минулий рік не було істотного прогресу в розслідуванні або судових процесах. Немає прогресу в розслідуванні смертей на Куликовому полі. Також ми не бачили істотного прогресу в кримінальних процесах проти співробітників поліції, звинувачених у неналежному реагуванні на сутички і заворушення”, – заявила голова ООН із прав людини в Україні Матильда Богнер.

 

Водночас у місії вказують, що певний прогрес все ж таки був досягнутий – у справі колишнього начальника управління МВС в Одеській області, обвинуваченого у зловживанні владою. За останні 12 місяців відбулося близько 25 засідань у цій справі, йдеться у звіті.

 

В ООН закликають українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних.

 

“Офіс генпрокурора повинен забезпечити ефективне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей. Голови судів повинні надати пріоритет кримінальним провадженням у незавершених справах”, – підсумувала Богнер.

 

Сьогодні в Одесі в умовах карантину проходять заходи пам’яті жертв подій 2 травня. Поліція по дві людини пропускає охочих покласти квіти на Куликовому полі біля Будинку профспілок.

 

 

2 травня 2014 року в результаті масових заворушень і пожежі в Будинку профспілок у центрі Одеси загинули 48 людей, більше 200 отримали поранення. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок.

 

Минулого року глава місії ООН в Україні Фіона Фрейзер назвала упередженим розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4224110-oon-pro-podii-2-travnia-v-odesi-prohresu-nemaie

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *