Новими головами Закарпатської ОДА та облради стануть люди Віктора Балоги

У Офісі Президента України прийнято рішення про зміну керівництва Закарпатської обласної держадміністрації та лобіювання обрання «свого» голови Закарпатської обласної ради. Про це «Закарпатські новини» повідомили з політради партії «Слуга народу».

Зокрема, у повідомленні ідеться, що новим головою Закарпатської ОДА стане Олексій Гетманенко, який працював на посаді зама та першого зама керівника ОДА Ігора Бондаренка та виконував обов’язки голови обладміністрації у 2019 році.

На посаду голови Закарпатської обласної ради після зміни керівництва ОДА під час найближчої сесії «слуги» пропонуватимуть Петра Добромільського, діючого заступника голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова з питань соціального захисту.

Обидві кандидатури — люди колишнього міністра МНС часів Януковича нардепа Віктора Балоги. Обидва стартували у великій політиці з партії родини Балог «Єдиний центр». Так Олексій Гетманенко з 2010 по 2015 роки був депутатом Ужгородської міської ради та входив до фракції “Єдиний центр” Віктора Балоги. Через Гетманенка та через підконтрольні ЗМІ Балога свого часу політично «з’їв» у 2019 році голову ОДА кондитера Ігора Бондаренка.

Так само Петро Добромільський є очима і вухами Віктора Балоги у складі фракції «Слуга Народу» в обласній раді.. Саме від партії Балоги «Єдиний центр» Добромільський ставав депутатом Іршавської райради Закарпатської області та обирався депутатом облради 2010-2015 років від «Єдиного центру». Не випадково замом голови ОДА Добромільського призначено зовсім нещодавно. Його кандидатуру Офісом Президента було погоджено дуже швидко, щоб надати йому важливості перед висуненням його кандидатури на голову облради.

Як Гетманенка так і Добромільського Віктор Балога просуває з допомогою народного депутата від партії «Слуга народу» Михайла Лаби. Останній у цій політичній домовленості бере участь як посередник між Віктором Балогою та куратором закарпатських слуг Миколою Тищенком. У кожного з нардепів є свої інтереси й мотиви для такого призначення.

Балога по-перше, отримає змогу через чергового слабкого і підконтрольного голову впливати на рішення ОДА, а по-друге — отримає змогу звести рахунки зі своїм двоюрідним братом нардепом Василем Петьовкою, який свого часу розірвав бізнесові й політичні зв’язки з родиною Балог. З ним також пов’язують нинішнього голову облдержадміністрації Анатолія Полоскова.

Михайло Лаба, у свою чергу, через цю комбінацію, позбудеться сильного конкурента на майбутніх парламентських виборах діючого голови облради Олексія Петрова. Його, за інформацією нашого джерела, планують відправити на підвищення у центральний апарат СБУ.  Петров після Тищенка мав бути другим номером у списку «слуг» до Верховної ради за квотою Закарпаття. Після усунення Петрова, Лаба, як нещодавній куратор партії в Закарпатті та лобіст потрібних людей на ключові посади в області, має посісти його місце.

За інформацією наших джерел, зміну голови Закарпатської ОДА заплановано провести до кінця червня з тим, щоб у липні під час сесії облради, заручившись підтримкою прихильних до Балоги фракцій «За майбутнє» (О. Ледида, фракція сформована з людей Ледиди і Балоги), «Команди Андрія Балоги», «ОПЗЖ» та Партії Угорців, проголосувати за кандидатуру Петра Добромільського на посаду голови ради.

2 thoughts on “Новими головами Закарпатської ОДА та облради стануть люди Віктора Балоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *