Нова більшість Закарпатської облради ділить «шкуру невбитого ведмедя»: хто займе ключові посади

Незважаючи на те, що сесію Закарпатської обласної ради, на якій мають повторно достроково припинити повноваження голови Закарпатської облради Олексія Петрова, знову перенесено, нова більшість починає формувати команду майбутнього керівництва обласного парламенту. Хто ж займе ключові посади у апараті облради уже за тиждень?

У конфігурації, яка склалася нещодавно за відставку екс-голови Петрова, помітне місце займає команда «Євопейської солідарності», яка, на відміну від «Батьківщини», ОПЗЖ та «Команди Андрія Балоги», є послідовною і тримає, як правило, чітку позицію.

Нині нова більшість виглядає так: РЗ – 12 депутатів, КАБ – 7 депутатів, «Батьківщина» – 8 депутатів, ЄС – 6 депутатів, ОПЗЖ – 6 депутатів. Разом – 39 депутатів + 1 депутат із «За майбутнього» , яке залишилося в опозиції зі слугами – Андріана Сушко. Отже – 40 депутатів, що є міцною більшістю.

І хоча депутатів у ЄС всього 6-ро, ця команда помітно відрізняється професіоналізмом та має у складі як колишнього голову ради Михайла Рівіса, так і екс-заступника Дениса Мана.

Але, якщо всі 40 чоловік у же завтра готові голосувати за відставку Петрова без будь-яких претензій на посади, то з голосуванням за голову облради – ситуація зовсім інша.

Як розповіло наше джерело з «антипетровської більшості», ЄС у обласній раді претендує знову на посади заступника обласного голови та  на голову бюджетної комісії.

Саме такі вимоги ставить ЄС перед новими коаліціянтами взамін на голосування за кандидатуру від РЗ на голову ради Володимира Чубірка.

Пікантності ситуації додає і той факт, що ОПЗЖ вимагає залишити свого голову бюджетної комісії у замін на голосування, інакше може піти будувати коаліцію зі слугами, угорцями та «За майбутнім», які для 33 + голосів готові розмовляти і з «Батьківщиною» і з КАБ. Останні насправді теж отримали свого голову, оскільки Володимир Чубірко, хоч і є у Рідному Закарпатті, проте узгоджує свої дії з батьком керівника партії КАБ паном Віктором Балогою.

Відповідно, свої умови ставить до РЗ і «Батьківщина», вимагаючи заплатити за підтримку В. Чубірка посадою першого заступника голови ради та керуючого справами, як це було одразу після виборів депутатів 8-го скликання. А оскільки у новій «Батьківщині» чимало екс-регіоналів партнерів лідера «За майбутнього» Олександра Ледиди, то такий сценарій теж має право на життя і дає слугам можливість формувати свою більшість.

Як буде насправді, стане відомо вже за тиждень-півтора. Єдине, про що з упевненістю можна сказати, це те, що Олексій Петров уже не буде головою облради, а залишиться лише одним з 11 штиків команди слуг у сесійній залі.

Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *