НАТО підвищив статус партнерства з Україною

Фото: AP

Північноатлантичний альянс визнав Україну членом Програми розширених можливостей. Київ очікує це рішення восени.

 

Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО. Про це в п’ятницю, 12 червня, повідомляє прес-служба Альянсу.

 

 

Такий статус припускає поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які внесли значний вклад в операції та місії під проводом НАТО.

 

“Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, у тому числі, в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування та навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці”, – йдеться в повідомленні.

 

Відзначається, що будучи партнером з розширених можливостей, Україна отримає вигоду від спеціально розроблених можливостей для підтримки такого вкладу. Це включає в себе розширений доступ до програм і навчань із взаємодії, а також більш широкий обмін інформацією.

 

“Це рішення визнає значний внесок України в місії НАТО і демонструє незмінну відданість Альянсу своїм партнерствам, незважаючи на пандемію COVID-19”, – сказала офіційний представник НАТО Оана Лунгеску.

 

 

Україна зараз є одним із шести партнерів з розширених можливостей поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на галузях, що представляють взаємний інтерес.

 

Статус України як партнера з розширених можливостей не передбачає ніяких рішень щодо членства в НАТО. Союзники з НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях щодо проведення реформ, в тому числі у сфері безпеки та оборони, щодо громадянського контролю і демократичного нагляду, а також у боротьбі з корупцією.

 

Україна подала заявку на отримання розширених можливостей НАТО в січні. А в Міноборони прогнозували підвищення статусу України в НАТО восени.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4240120-nato-pidvyschyv-status-partnerstva-z-ukrainoui

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *