На Закарпатті виконавча й законодавча гілки влади перейшли під вплив нардепа Віктора Балоги

Сьогодні фактичним керівником Закарпатської облдержадміністрації став екс-член партії Віктора Балоги «Єдиний центр» Петро Добромільський, а вже у четвер Закарпатську обласну раду очолить однопартієць Добромільського минулої каденції по «Єдиному центру» Володимир Чубірко.

 Обидві кандидатури — люди колишнього міністра МНС часів Януковича нардепа Віктора Балоги.

Зараз і Добромільський і Чубірко за вказівкою Балоги, який є бувалим комбінатором, перефарбувалися. Перший пішов до слуг, а другий, коли не взяли у ту ж партію, бо слід Віктора Івановича був дуже явний і генерал Петров «розкусив» підставу, – подався до «Рідного Закарпаття». 

Обоє політиків кар’єру у владі починали біля Віктора Балоги під чітким його керівництвом. Як про Добромільського, так і про Чубірка на Закарпатті почули вперше, коли Балога очолював Секретаріат президента  Ющенка і згодом – створив партію «Єдиний центр».

                Петро Добромільський, який нині є очима і вухами Віктора Балоги у складі фракції «Слуга Народу» в обласній раді, вперше став депутатом Іршавської райради саме від партії Балоги «Єдиний центр».   Паралельно зі створенням цієї партії та головуванням Балоги у Секретаріаті почалася і політична кар’ра Добромільського. За підтримки Віктора Балоги, Добромільського у було обрано заступником голови Іршавської райради у період з 2010 по 2015 роки. З 2015 по 2020 рік  Добромільський став депутатом облради від  від «Єдиного центру», хоча у своїй біографії він приховує цей факт, зазначаючи, що його висунули громадські організації. У той же час, факти річ уперта, і всі, хто хоч раз відвідав Закарпатську облраду попереднього скликання, могли бачити, що Петро Петрович був рупором фракції Єдиний центр.

 Не випадково замом голови ОДА Добромільського призначено зовсім нещодавно. Його кандидатуру Офісом Президента було погоджено дуже швидко, щоб надати йому важливості перед висуненням його кандидатури на голову ОДА.

У 2019 році Петро Добромільський фігурував у справі про підкуп виборців, через що у нього навіть проводили обшуки. З матеріалів справи редакції стало відомо, що Добромільський за вказівкою Балоги роздавав гроші на Іршавщині за кандидата у президенти Петра Порошенка. А вже через рік перекинувся у партію опонента Порошенка, перевзувшись на ходу у зелені черевики.

Кар’єра Володимира Чубірка у закарпатській політиці теж стартувала з політичного підйому Віктора Балоги у 2005 році. Тоді ж Чубірко був обраний депутатом облради від «Нашої України», куди його імплементував Балога, як керівник штабу «Нашої України» на Закарпатті. А вже у 2010 році Чубірко відкриває карти і стає депутатом облради від «Єдиного центру» Віктора Балоги. У 2014 році на хвилі Революції гідності та захоплення адмінбудівель, Чубірко стає на короткий період головою облради (листопад 2014-грудень 2015 рр.).

Обрання В. Чубірка головою ЗОР експерти оцінили як однозначне збереження позицій групи В.Балоги (до якої входив і його рідний брат – І.Балога) в області. Іван Балога тоді став депутатом Верховної ради, отже мав обирати між керівництвом у області і мандатом нардепа.

Характерно, що ні до обрання головою облради, ні одразу після звільнення з цієї посади через рік (за підсумками місцевих виборів 2015-го), В. Чубірко як самостійна політична постать в області не згадувався аналітиками. Як і те, що інформація про можливе обрання головою облради В. Чубірка з’явилася напередодні. Тоді Іван Балога відкрито повідомляв, що йшли консультації з основними фракціями ради, і мовляв «приховувати тут нічого». Після того, у день голосування, фракція Єдиний Центр висунула кандидатуру В.Чубірка. Ппісля підрахунку голосів було оголошено, що новим головою ради обрано В. Чубірка. За це рішення проголосували 83 з 90 депутатів.

І хоча у 2016 році Чубірко спробував замаскуватися, ставши керівником Закарпатської обласної організації Руху «Справедливість», його періодичні походеньки на політичне благословіння у село Синяк до Віктора Балоги, не припинилися й до сьогодні.

У цій ситуації найбільше програли чи то прогавили засновники «Рідного Закарпаття», які через недалекоглядність і, можливо, недосвідченість або невиправдану довірливість, запустили до себе троянського коня у вигляді Володимира Чубірка, який тепер є ними абсолютно не керований. А зважаючи на те, що «Рідне Закарпаття» втратило керівні посади у Закарпатській ОДА, збитки від амбіцій Чубірка та комбінації Балоги для цієї місцевої партії є удвічі більшими.

                Таким чином, Віктор Балога зміцнив позиції, і вже за тиждень почне через своїх сателітів розставляти керівництво основних обласних структур та готувати майданчик до нових парламентських виборів.

One thought on “На Закарпатті виконавча й законодавча гілки влади перейшли під вплив нардепа Віктора Балоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *