Павло Федака: «Петрову цікаво ділити гроші, а не відновлювати історичну справедливість…»

                Про це повідомляє журналіст Павло Федака на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Федака, зокрема, розповідає, що численні звернення про відновлення роботи видавничої групи “Реабілітовані історією. Закарпаття” до голови облради Олексія Петрова та його першого заступника Андрія Шекети не дали жодного результату. Тому журналіст констатує: «Петрову цікаво ділити гроші, а не відновлювати історичну справедливість…».

Нагадаємо, що діяльність редакційно-видавничої групи обласної Книги «Реабілітовані історією. Закарпатська область», яку було ліквідовано 30 жовтня 2020 розпорядженням голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова.

«Не такий страшний чорт, як його малюють. Це про вчорашній переділ посад в постійних комісіях Закарпатської облради. Іміджевих втрат зазнала, насамперед, фракція «Слуга народу» та її ставленик голова Закарпатської облради Олексій Петров, які злилися у політичному екстазі з ОПЗЖ, віддавши останнім бюджетну та майнову комісію в облраді. Адже у Верховній Раді представники президентської політсили заявляють, що епоха бідності закінчиться, коли народ повстане і розстріляє ОПЗЖ, а Микола Тищенко йде у рукопашну з опезежешником Кивою, президент України Володимир Зеленський вводить санкції РНБО проти лідера ОПЗЖ, кума Путіна Віктора Медведчука і закриває його телеканали.

Очевидно, що у Петрова з Тищенком по відношенню до Закарпаття інше бачення генеральної лінії «Слуг» ніж у президента, область далеко від Києва, можна зайти і у блуд з людьми Медведчука.

Не страшно, хай злигаються, а нам своє робити. Фінал цієї оборудки добре перебачуваний.

Повз політичні баталії пройшло непомітним дуже важливе для закарпатців питання, на сесії було внесено депутатське звернення про відновлення діяльності редакційно-видавничої групи обласної Книги «Реабілітовані історією. Закарпатська область», яку було ліквідовано 30 жовтня 2020 розпорядженням голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова.

На численні звернення патріотичної громадськості до теперішнього голови облради Петрова та представників уповноважених фракцій щодо неприпустимості такого відверто антиукраїнського звернення не було жодної відповіді та майже ніякої реакції. На рекомендації гуманітарної комісії облради під керівництвом Наталі Шетелі, яка пропонували винести це питання до сесійної зали очільник облради не реагував, йому цікаво ділити гроші, а не відновлювати історичну справедливість по відношенню до ментально чужих тисяч закарпатців, закатованих у комуністичних тюрмах та таборах.

Уповноважений від партії угорців КМКС Йосип Борто запевнив, що його однопартійці підтримують рішення про відновлення проекту «Реабілітовані історією», адже серед жертв сталінських катівень угорці складали значну частину репресованих. Заступник Петрова Андрій Шекета розбирався у питанні, розбирався та так і не розібрався.

Натомість представники фракції «За Майбутнє», зокрема Василь Іванчо, на здавалося б чисто «шкурно-посадовій» сесісії не полінувалися внести депутатське звернення щодо цього питання і голова облради Олексі Петров змушений був зачититати вголос текст про важливість дослідження беззаконня радянської адміністративно-командної системи, відновлення історичної справедливості по відношенню до борців за свободу і незалежність України, про проблеми депортації закарпатських угорців та німців, репатріації закарпатських євреїв. З метою оптимізації видатків та економії бюджетних коштів пропонується заключити договір з відомим істориком Корсун О.М. на дослідження документів, редагування та підготовку до випуску матеріалів щодо діяльності органів радянської адміністративно-командної системи у 1944 – 1955 р.р..

Думаю, що патріотичні сили зробили вже достатньо для того щоб керівництво облради звернуло увагу на цю проблему. У разі ігнорування наших вимог, будемо ставити питання про доцільність перебування на посаді голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова та будемо вдаватися до відповідних акцій забезпечення наших законних вимог», – пише Федака.

На фото: керівник редакційно-видавничої групи обласної Книги «Реабілітовані історією. Закарпатська область» Олексій Корсун з владикою Віктором Бедь та Павлом Федакою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *