МЗС: Нам не можуть вказувати, куди призначати своїх громадян

Фото: facebook.com/dmytro.kuleba Призначення Саакашвілі не зіпсує відносин з Грузією, впевнений Кулеба

Саакашвілі – громадянин України, він і раніше займав державні посади, тому Кулеба претензій Грузії не розуміє.

 

Жодна держава не може вказувати Україні, на які посади призначати громадян України, яким є Михайло Саакашвілі. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю LB.ua, яке записувалося до рішення Грузії відкликати посла з Києва.

 

Це сталося після того, як Саакашвілі був призначений головою виконавчого комітету реформ України.

 

“При всій харизматичності Михайло Ніколозович є громадянином України, який і раніше обіймав тут державні посади. Тому я буду зі свого боку прикладати всі зусилля для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми і стратегічними. Якщо ж з боку наших грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки, що ж, переживемо, а потім будемо відновлювати все втрачене”, – сказав Кулеба.

 

Глава МЗС також розповів про останню телефонну розмову з грузинським колегою.

 

“Це була дуже спокійна, зважена розмова, він мені пояснив позицію свого уряду… Ми ж виходимо з дуже простих тез. Перша з них – відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини. Друга – ми розуміємо внутрішньополітичний контекст у Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина”, – сказав міністр.

 

Відзначається, що МЗС України готує офіційну заяву у зв’язку з рішенням грузинського уряду повернути свого посла для подальших консультацій.

 

Нагадаємо, раніше президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила заклопотаність подальшою долею відносин Тбілісі і Києва через можливе призначення Саакашвілі віце-прем’єром України. Але після відмови призначити Саакашвілі на цю посаду Тбілісі висловило Києву подяку.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4226493-mzs-nam-ne-mozhut-vkazuvaty-kudy-pryznachaty-svoikh-hromadian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *