МВФ змінив умови нової програми для України

Фото: AFP Розмір обговорюваної програми не називається

Нова програма передбачає менші обсяги фінансування і розрахована на півтора року.

 

Україна і МВФ більше не ведуть переговори щодо трирічної Програми розширеного фінансування (EFF), а домовляються про створення умов для запуску програми Stand-by. Про це в четвер, 7 травня, повідомив директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс, пише Укрінформ.

 

 

“З огляду на безпрецедентну невизначеність навколо економічних і фінансових перспектив, а також необхідність зосередити пріоритети політики на нових термінах захищеності і стабілізації, переговори були переключені на програму Stand-by, розраховану на 18 місяців”, – зазначили у Фонді.

 

Райс повідомив, що місія МВФ зараз “знаходиться в тісному контакті” з Києвом у віртуальному режимі і “обговорює політику, яка могла б бути підтримана програмою Stand-by замість EFF”.

 

Це, за його словами, “забезпечило б підтримку платіжного балансу з метою посилення реакції влади” на наслідки пандемії для економіки і охорони здоров’я.

 

Сума фінансування за новою програмою Stand-by поки не називається.

 

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася з Міжнародним валютним фондом про збільшення програми до 8 млрд доларів. Натомість МВФ вимагає від України прийняття законів про банки і про ринок землі.

 

30 березня Верховна Рада підтримала “антиколомойський” закон і закон про введення ринку землі, які є умовами МВФ за новою програмою.

 

Але у Фонді не поспішають надавати допомогу, поки закон про банки не приймуть у другому читанні.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4226164-mvf-zminyv-umovy-novoi-prohramy-dlia-ukrainy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *