Малюська оцінив роботу Кабміну під час пандемії

Фото: gordonua.com
Міністр юстиції Денис Малюська

Уряд обрав ризиковану тактику на межі законності, але яка змогла зберегти максимум життів і здоров’я більшості українців, вважає глава Мін’юсту.

 

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що рішення уряду під час карантину були збалансовані, а підходи в управлінні застосовувалися такі ж, як в більшості країн Західної Європи. Про це чиновник заявив в суботу, 6 червня, в інтерв’ю Радіо Свобода.
 
Так Малюська прокоментував звернення Верховного Суду України до Конституційного Суду щодо конституційності карантинних заходів, введених в Україні владою.
 
“Є багато дискусій з приводу того, чи була повністю дотримана легальна процедура введення карантину, чи ні. Коротка відповідь: в кінці кінців оцінку дасть суд. Ми вважаємо, що будь-яких серйозних порушень не було під час прийняття  постанов Кабміну, які стосувалися карантину”, – сказав Малюська.
 
У той же час, міністр вважає, що уряд в цей період вибрав ризиковану тактику на межі законності.
 
“Можна точно сказати, що ми пройшли краєм  повноважень. Далі вже точно була б незаконність. Ризикована тактика. Ніякого запасу ми собі не залишали, “не дули на холодне”, – зазначив він.
 
Малюська вважає, що рішення Кабміну були збалансовані, а метою уряду був “захист людей, їх життів і здоров’я”. За його словами, збалансованість таких заходів може оцінити Європейський суд з прав людини.
 
“Там дійсно оцінюється, наскільки збалансованим був підхід регулятора, якщо права обмежили, але чи було це, можна порівняти з тими небезпеками, задля уникнення або зменшення яких були такі обмеження прав людини. На нашу думку, збалансованість у нас дотримана, тому що ми в принципі застосовували ті ж підходи, які були застосовані в більшості країн Західної Європи. Тому ми відчуваємо себе досить впевнено”, – сказав він.
 
“Навіть, якщо, припустимо, було якесь порушення процедури, порушення Конституції, мета була захистити людей. І це за великим рахунком вдалося, якщо ми подивимося на цифри захворюваності і смертності в Україні і в країнах, які зреагували трохи пізніше”, – додав Малюська.
 
У той же час міністр не бачить “особливо складних наслідків”, з юридичної точки зору або з точки зору відшкодування шкоди в результаті оцінки дій Кабміну під час карантину.
 
“У нас є прекрасна юридична позиція – захищати від будь-яких позовів державу і державний бюджет. Я не думаю, що будуть якісь суттєві виплати держави в зв’язку з карантином. А навіть якщо вони і будуть, незначні, то все одно це виправдано”, – сказав він.
 
Раніше прем’єр-мінстр Денис Шмигаль заявив, що при подальшому погіршенні епідеміологічної ситуації графік пом’якшення карантину в Україні може бути змінений.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Карантин у Києві та Україні
На пляжі з дезінфектором: Туреччина готується приймати туристів з України
СюжетТранспорт після карантину: чи зникнуть маршрутки з українських міст
СюжетПослаблення карантину у Львові: дезінфекційні кабіни й контроль температури
СюжетАнтикарантинний спротив. Чому українські мери протистоять центру
СюжетОсвіта на карантині. Чи адаптувалася українська школа до нових умов?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *