Літній сезон. Як в Україні і світі відкриють пляжі

Фото: AP
Дезінфекція пляжів в Греції

Міністерство охорони здоров’я дозволить відкрити пляжний сезон в Україні, в Європі пляжі вже відкрили – і це викликало справжній фурор.

 
Літо потихеньку перемагає карантин. У всьому світі відкриваються пляжі. Україна теж вирішила не відставати. МОЗ анонсувало запуск пляжного сезону. А ось коли українці зможуть потрапити на пляжі в інші держави – незрозуміло.
 
Що говорить МОЗ
 
“Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб, і фахівці підтвердили, що морська сіль і ультрафіолетове випромінювання знищує збудник коронавірусу”, – говорить головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
 
За його словами, хоча в прісній воді збудник має можливість виживати, за даними вчених, в річках з проточною водою інфікуватися досить складно, хіба що при дуже тісному контакті. Тому плавати в річках МОЗ теж дозволить.
 
Заборонено буде відвідувати пляжі літнім людям і тим, у кого є хронічні захворювання. На пляжі потрібно буде дотримуватися безпечної дистанції (не менше 2 метрів) і дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки, чхати і кашляти в одноразову серветку, використовувати маски.
 
На думку провідного експерта з біотехнології Юрія Леонова, заразитися коронавірусом під час купання в морі неможливо. За його словами, 98% інфекційних хвороб, які можуть становити небезпеку для людини при купанні в морі або річці – це бактеріальні або паразитарні захворювання.
 
При цьому експерт відзначає, що купання в морі більш безпечне через його солоність і вміст йоду.
 
“Віруси, які можуть бути присутніми в такій воді (коксаки, ротавіруси), передаються фекально-оральним шляхом. Вони небезпечні в басейнах, стоячих водоймах, річках і озерах. У морі вони з’являються, як правило, при порушеннях роботи каналізації”, – підкреслив Леонов.
 
Світовий досвід
 
У Франції та Італії відкрилися сотні пляжів, проте охочих потрапити на море виявилося так багато, що люди змушені були годинами чекати в чергах, щоб виконати вимоги соціальної дистанції.
 
Французька влада закликає населення до стриманості і попереджає, що поліція буде розганяти відпочиваючих, якщо ті стануть товпитися на пляжах.
 
Відкрила деякі зі своїх пляжів і Греція. Був дозволений доступ приблизно на 500 пляжів по всій країні, але від тих, хто засмагає, очікують дотримання норм соціального дистанціювання: відвідуваність обмежена 40 особами на 1000 квадратних метрів, пляжні парасольки повинні розташовуватися не ближче, ніж за чотири метри, одна від іншої, а лежаки – не ближче метра.
 
 
У підсумку, відкриття пляжів призвело в Греції до заторів на узбережжі і кілометрових черг. Велика кількість автомобілів час від часу викликала великі затори на узбережжі, в результаті чого кілька годин машини не могли доїхати до місця призначення, тоді як температура в грецькій столиці сягає +39 градусів. На популярному пляжі Алімос на південь від Афін люди стояли в черзі з раннього ранку, щоб зайняти місце під сонцем.
 
На сусідньому пляжі співробітники ходили з гучномовцями між шезлонгами і закликали людей зберігати безпечну відстань одне від одного.
 
Ситуація з коронавірусом в Греції, в порівнянні з багатьма сусідніми європейськими країнами, порівняно сприятлива. За даними на 15 травня, число інфікованих коронавірусом в країні з 27 лютого склало 2 810, більша частина з них одужали. За два з половиною місяці померли 160 осіб з підтвердженою інфекцією.
 
Відкрили, але йти не варто
 
У Британії, незважаючи на деяке ослаблення правил, людей закликають подумати двічі, перш ніж вирушати на пляжі і в парки.
 
Місцеві ради курортних містечок, особливо тих, які епідемія поки обходила стороною, побоюються, що до них можуть хлинути натовпи відпочивальників, і закликають до обережності.
 
Пляжі в Британії / Getty Images
 
При цьому в Британії придумали новий спосіб, як боротися з коронавірусом. Вчені взялися з’ясувати, чи можна навчити собак винюхувати Covid до того, як у людини з’являються симптоми.
 
Британський уряд виділив на цю експериментальну програму 500 тисяч фунтів (605 тис. доларів). Зразки запаху коронавірусу для неї нададуть лондонські лікарні, де лікують пацієнтів з Covid-19, і вчитися його знаходити будуть лабрадори і спанієлі.
 
На цей момент, за результатами досліджень з різних країн, вже є свідчення, що собаки можуть виявляти за запахом хворих на діабет, певні види раку, малярію, з хворобою Паркінсона.
 
Над дослідженням про запах коронавірусу починають працювати вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, Університету міста Дарем і благодійної організації Medical Detention Dogs.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *