Кулеба і Сійярто обговорили проблемні питання

Фото: Дмитрий Кулеба / Twitter Сійярто приїхав у Київ

Глави МЗС України та Угорщини обговорили питання блокування комісії Україна-НАТО, візит угорського прем’єра у Київ і питання Закарпаття.

 

У Києві в четвер, 25 червня, відбулася зустріч глав МЗС України та Угорщини Дмитра Кулеби і Петера Сійярто, на якій обговорили низку проблемних питань.

 

 

 

Як повідомив після зустрічі Кулеба, країни домовилися провести засідання комісій з питань національних меншин і освіти.

 

“Я гарантував, дав своє слово Петеру, що ми цю зустріч проведемо, і наші співголови проведуть дуже ретельний огляд ситуації із захистом прав осіб, які належать до національних меншин, і підготують можливі рішення для нашого руху вперед і усунення непорозумінь”, – сказав він.

 

За словами Кулеби, також глави МЗС погодили подальші кроки щодо проведення засідання робочої групи з питань освіти.

 

“Це третя структура, яка повинна провести свою зустріч до візиту прем’єр-міністра Орбана в Україну”, – додав він.

 

Міністр відзначив, що українська сторона налаштована на проведення саміту прем’єр-міністра Угорщини Орбана і президента України Володимира Зеленського в липні.

 

“Головне для нас зараз – підготувати по-справжньому змістовну зустріч лідерів, не зустріч заради зустрічі, а зустріч заради нової сторінки в українсько-угорських відносинах”, – підкреслив він.

 

Сійярто, в свою чергу, нагадав умови, при яких може бути розблоковано проведення засідання НАТО-Україна.

 

“Засідання НАТО-Україна буде розблоковано, як тільки будуть вирішені питання, пов’язані з освітою і правами угорської меншини. Як тільки це буде забезпечено, ми зробимо все, щоб засідання на рівні міністрів могли проходити”, – сказав був.

 

Міністр запевнив, що його країна зацікавлена ​​в добросусідських відносинах з Україною.

 

 

 

“Це неправда, що Угорщина щось робить проти України. Я хочу підкреслити, що Угорщина зацікавлена ​​в добросусідських відносинах з Україною”, – сказав Сійярто.

 

Крім того, він заявив, що створення більшого Берегівського району на Закарпатті є спільним інтересом України та Угорщини.

 

“Це інтереси України, адже Закарпаття знаходиться на території України. Це спільний інтерес України і Угорщини … І в останні місяці я бачу, що ми є союзниками … Сподіваюся, що і з новим губернатором Закарпаття станемо союзниками. Не бачу нічого поганого у співпраці двох країн, щоб зробити Закарпаття історією успіху … Що стосується Берегівського району, ми сподіваємося і дуже просимо уряд України, щоб район залишився … але рішення залишається за урядом”, – додав угорський міністр.

 

Також Сійярто заявив, що Угорщина готова допомогти Україні в боротьбі з паводками, і запропонував 50 млн доларів на будівництво доріг.

 

Нагадаємо, перед візитом в Київ Петер Сійярто дав інтерв’ю російським ЗМІ, в якому заявив, що з нинішнім керівництвом України простіше вести діалог.

 

Також повідомлялося, що наприкінці травня Кулеба відвідав Будапешт, де провів переговори із Сійярто, під час яких передав пропозиції для вирішення суперечок між країнами.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4244851-kuleba-i-siiiarto-obhovoryly-problemni-pytannia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *