Консультації з ОРДЛО: Зеленський сказав по петиції

Володимир Зеленський відмовився відкликати підписи своїх представників під скандальним протоколом

Глава держави не має наміру відкликати підписи керівника ОП Єрмака і представника України в Тристоронній контактній групі Кучми під протоколом про створення Консультативної ради за участю представників ОРДЛО.

 
Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою відкликати підписи представника України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леоніда Кучми і голови Офісу президента (ОП) Андрія Єрмака під протоколом засідання ТКГ про створення Консультативної ради за участю представників ОРДЛО. Відповідь глави держави міститься в розділі петицій на його офіційному сайті.
 
Тож Зеленський заявив, що вважає, що протокол засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня має декларативний характер, не є міжнародним договором з усіма витікаючими наслідками і жодним чином не легітимізує суб’єктність окремих районів Донецької та Луганської областей.
 
“За результатами засідання ТКГ в Мінську 11 березня 2020 року було підписано робочий документ – протокол, який носить декларативний характер і не передбачає настання правових наслідків (виникнення зобов’язань сторін), у тому числі жодним чином не легітимізує суб’єктність ОРДЛО”, – йдеться у відповіді глави держави.
 
Зеленський вказав, що протокол не є міжнародним договором, тому уповноваження президентом України на підписання / рішення про відкликання підписів під робочою документом засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року не регламентоване законодавством України.
 
За словами Зеленського, підписання протоколу про створення консультативного органу “є частиною поточної роботи щодо реалізації комплексу заходів”.
 
Петиція, автор якої вимагав відкликання підписів Єрмака і Кучми, зібрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом.
 
Нагадаємо, на засіданні Контактної групи щодо Донбасу в Мінську 11 березня погодили створення Консультативної ради в складі політичної підгрупи. Це викликало критику з боку багатьох політиків, у тому числі з-поміж представників президентської фракції Слуга народу. Депутати закликають президента не створювати раду, у якій будуть представники ОРДЛО.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Переговори в Мінську-2
Штайнмаєр сподівається на обмін полоненими до Різдва
Дипломати: G7 прив’яже долю санкцій щодо РФ до втілення мінських угод

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *