Комітет Ради підтримав антикризові заходи в енергетиці

Фото: pixabay.com

Через пандемію коронавірусу в Україні впало виробництво і споживання електроенергії, у зв’язку із чим Міненерго змінило прогнозний баланс на 2020 рік.

 

Комітет Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ на засіданні у вівторок, 12 травня, підтримав антикризовий план в енергетиці, запропонований Міненерго.

 

На початку засідання запропоновані заходи за допомогою відеозв’язку закликав підтримати прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

“Буду просити підтримати роботу міністерства, антикризового штабу. Сьогодні галузь знаходиться у складній ситуації, починаючи від вугільної промисловості і закінчуючи атомною енергетикою”, – сказав Шмигаль.

 

Водночас прем’єр закликав розслідувати видачу Укренерго дозволів на приєднання до енергомережі, що, на його думку, стало однією з причин кризи на енергетичному ринку.

 

“Готовий створити при міністерстві робочу групу, яка розбереться, як видавалася необмежена кількість дозволів на приєднання до енергосистеми, що призвело до таких перекосів, коли ми змушені входити у складні переговори і коли супердорога зелена енергетика витісняє дешеву атомну”, – заявив він.

 

“Зелена енергетика – це дуже добре, і ми до неї прийдемо, але вона повинна бути дешевою”, – заявив прем’єр.

 

У свою чергу, виконувач обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що криза в енергетиці викликана непрофесіоналізмом керівництва сектора минулого року. “Через це ми прийшли до багатомільярдних боргів”, – сказала вона.

 

Міненерго планує на найближчих засіданнях антикризового штабу розглянути блок економічних проблем, які стоять перед енергетичною галуззю.

 

 

Голосування на відео з 1:32:30

 

Як відомо, через карантин в Україні впало споживання і виробництво електроенергії. У сфері сформувалися багатомільярдні борги.

 

У зв’язку із цим Міненерго оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік, який передбачає зниження виробництва на всіх електростанціях України, крім теплоелектроцентралей та відновлюваних джерел енергії.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4227864-komitet-rady-pidtrymav-antykryzovi-zakhody-v-enerhetytsi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *