Іван Крулько обізвав закарпатських русинів «фейком» і «вигадкою»…

Усім тим, хто зібрався голосувати на місцевих виборах за «Батьківщину», варто згадати висловлювання куратора цієї політсили на Закарпатті Івана Крулька кількамісячної давнини про те, що у нашій області немає ні русинів, ні русинської мови…

Про це народний депутат України Іван Крулько, який здав в оренду закарпатську організацію “Батьківщини” Михайлу Ланю та братам Андріївим за 400 тисяч доларів, заявив на політичному шоу телеканалу ЗІК.

“Це все фейк, і це все є видумка, видумка ваша, це все видумка ФСБ, яка дотує цю брехливу ідею в Закарпатті….Так немає ніяких русинів, ні у Львові ні у Закарпатті…І русинської общини немає, і мови немає русинської”, – заявив Іван Крулько у ефірі програми.

Як це було, дивіться на відео:

А тепер згадаймо, хіба не русинська говірка переважає на Закарпатті? Хіба у нашій області не існує товариств, які бережуть русинську культуру наших прадідів? Хіба не русинські співанки ми співаємо на родинних святах. Хіба не русинські колядки колядують на Закарпатті і на малій батьківщині Крулька Хустщині?

            Невже всі ті люди, які спілкуються на русинському діалекті — агенти ФСБ? ​Звісно, у області є кілька явно антиукраїнсько налаштованих так званих русинських народних діячів, які займаються суто політикою і суто сепаратистськими замовленнями Кремля. Але ж це не привід казати, що русинів у нас не існує. Адже більшість закарпатських русинів — люди абстраговані від політики, котрі просто бережуть свій побут, традиції і культуру, яка передалася їм від батьків і дідів.

Крім того, офіційний Київ визнав, що русини — український субетнос. Але для Крулька, який родом із Закарпаття, русинів не існує.

​      І це при тому, що, згідно перепису у Закарпатті у 1930-40 роках, близько 460 тисяч закарпатців записалися русинами…

2 thoughts on “Іван Крулько обізвав закарпатських русинів «фейком» і «вигадкою»…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *