Глава МЗС Угорщини відвідає Україну у питанні керівника КМКС Закарпаття Брензовича

У кінці січня до Києва для врегулювання стосунків влади і представників закарпатських угорців прибуде глава угорського МЗС Петер Сійярто. Про це повідомляють джерела Закарпатських новин у МЗС України. Чітка дата і час візиту будуть узгоджуватись дещо пізніше.

Ініціаторами зустрічі Петера Сійярто та Дмитра Кулеби були саме угорці, які домовились про візит ще у грудні минулого року. За результатами цього візиту буде прийнято остаточне рішення по заміні двох головних угорських консулів Закарпаття – Йожефа Бугайла (Ужгород) та Матяша Сіладі (Берегово), а також визначення для них нових пріоритетних завдань.

Візит носитиме виключно політичний характер, головна мета якого – пролобіювати повернення Василя Брензовича на Закарпаття, який з 1 грудня переховується від українського правосуддя у Будапешті, обговорити скасування заборон в’їзду в Україну угорських топ-посадовців, а також послаблення блокування євроатлантичної інтеграції для України.

Звісно, що в офіційному комюніке зустрічі писатимуть не про це, а про гарантії прав і свобод угорської меншини на освіту, культуру, самобутність тощо.

Чому для Будапешта важливо повернути Брензовича на Закарпаття? Він не просто людина з оточення прем’єра Віктора Орбана, але водночас “смотрящий” за всіми головними угорськими організаціями краю, благодійними фондами, а також посередник між Будапештом та політичними елітами Закарпаття.

Після виборів та втечі останнього угорці втратили чимало позицій на Закарпатті, тому, за потреби, лідер “КМКС” Брензович може навіть увійти до більшості у Закарпатській облраді, незважаючи на домовленість з ОПЗЖ, “За майбутнє” та оточенням Віктора Балоги.

One thought on “Глава МЗС Угорщини відвідає Україну у питанні керівника КМКС Закарпаття Брензовича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *