У Зеленського обговорили паспортизацію ЛДНР і Криму

Фото: Прес-служба президента України
Учасники наради в офісі Володимира Зеленського

Необхідно розробити програму, метою якої буде забезпечення молоді з “ЛДНР” і Криму документами, які підтверджують громадянство України, вважає Володимир Зеленський.

 

Українська влада розроблятиме програму для молоді з тимчасово окупованих районів Донбасу та Криму, щоб мотивувати її до збереження громадянства України. Про це повідомляє прес-служба президента Володимира Зеленського у вівторок, 11 лютого.
 
Так, глава держави провів нараду щодо забезпечення молоді з ОРДЛО можливостями отримання паспорта громадянина України та сприяння абітурієнтам в вступі до українських вишів.
 
Зеленський нагадав про масову паспортизацію на непідконтрольних територіях, яку там проводить Росія, і назвав таку ситуацію неприпустимою.
 
“Ми повинні налагодити контакт з цивільними людьми, які знаходяться на окупованих територіях і з тих чи інших причин не можуть жити на підконтрольній Україні території”, – вважає він.
 
За словами президента, є необхідність в розробці спеціальної програми, метою якої буде забезпечення молодих людей документами, які підтверджують громадянство України.
 
На думку Зеленського, ці заходи повинні мотивувати молодь до отримання освіти та сприяння в влаштуванні подальшого життя на території, контрольованій Україною.
 
У МВС назвали пропозиції, які могли б лягти в основу майбутньої програми. Серед запропонованих кроків – спрощення процедури отримання адміністративних послуг, зокрема в частині отримання українського свідоцтва про народження дитини і паспортів жителями окупованих територій.
 
“Також розглядається можливість забезпечення дистанційного вивчення української мови та історії України – дисциплін, які не викладаються на тимчасово окупованих територіях, а також розширення кількості установ вищої освіти, в які могли б заходити діти зазначеної категорії, і збільшення квот на бюджетні місця в них, організація роботи гарячої лінії для абітурієнтів та інше”, – йдеться в повідомленні.
 
Зеленський відзначив важливість створення на КПВВ з Кримом і ОРДЛО центрів надання адміністративних послуг. Він також виступив за проведення широкої інформаційної кампанії та наголосив на комплексному підході при розробці програми і реалізації всіх запропонованих кроків.
 
Предметні пропозиції учасники зустрічі мають намір виробити і подати до 1 березня.
 
Раніше Офіс генпрокурора відкрив справу через примусову роздачу так званих “паспортів ЛНР” в окупованій частині Луганської області. “Паспорти ЛНР” отримали понад 200 тисяч осіб.
 
Також повідомлялося, що в 2019 році майже 200 тисяч жителів Донбасу отримали російське громадянство в спрощеному порядку. Такі дані озвучили в МВС Росії.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *