Угорщина запустила програму вилову закарпатського сміття (ФОТО, ВІДЕО)

Механізований ланцюг для вилову ПЕТ-пляшок та мулу з Верхньої Тиси до Угорщини вперше успішно застосувала Угорщина, заявив MTI представник Національної адміністрації водних ресурсів (OVF). Про це повідомляє угорське видання Haromhatar.hu

Представник OVF Габріелла Сіклос зазначила, що підвищення рівня води через дощову погоду переніс значну кількість відходів на угорський ділянку річки. замовив ступінь готовності до аварійної готовності. Крім того, містечко Vásárosnamény ввело в експлуатацію нову лінію машин, яка збирає бруд 24 години на добу.

Пристрій , що використовується за пів дня зібрав більше 200 кубічних метрів сміття, приблизно 60 тонн ПЕТ-пляшок і змішаних побутових відходів.

З 2004 року іноземні комунальні відходи регулярно скидаються у регіоні Верхньої Тиси, особливо у нижній частині Тиси.

Інтенсивність забруднення фахівці визначають за кількістю пляшок, що проходять через даний сегмент у хвилину: за останні 15 років на Тисі було 40 випадків по 50 пляшок / хвилину і більше,  а пік досягає 300-500 пляшок на хвилину.

Заплави пластику та іншого сміття не тільки забруднюють ландшафт Тиси, яка багата природними ресурсами, але й зменшує туристичні можливості.

Суть розробленої Угорщиною інфраструктури утилізації відходів, яка була налаштована ​​минулої осені, полягає в частковому ущільненні русла річки, а потім вибиранню відходів та мулу на берег, звідки вони сортуються верстатами.

У вересні минулого року президент Янош Адер затвердив проект утилізації на 1,3 мільйона фунтів стерлінгів у Верхній Тисі, який фінансується з джерел внутрішнього бюджету.

У рамках проекту, який координували Водне управління Верхньої Тиси та чотири інші дирекції Тиси та Національне управління водних ресурсів, на українських та угорських ділянках Тиси встановлено три камери, обладнані програмним забезпеченням нічного бачення та виявлення відходів. Крім того, для відновлення відходів на Тисі  та Самосі створено чотири так званих майданчики запобігання пошкодженню води,  відремонтовано кілька плавучих споруд, дві баржі та буксир і придбано нове судно для збору відходів.

Окрім технологічного ланцюга, компанія OVF придбала три гусеничні екскаватори, колесний екскаватор, фронтальний навантажувач, а також десять контейнерів для сміття й іншу техніку для транспортування та переробки сміття.

Фото: Bodnár Zsolt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *