Кредити, гроші, курс. Що зміниться з лютого

ПриватБанк уже отримав близько десяти тисяч заявок на доступний кредит для бізнесу

Програма підтримки малого бізнесу, нові 200 гривень, дві платіжки за газ, понижувана гривня. Чого очікувати в другому місяці 2020 року.

 

Курс долара

 

Курс долара в Україні продовжує зростати. Станом на кінець січня курс від Нацбанку наблизився до позначки у 25 гривень, а на міжбанку валюта торгувалася ще вище. На перший робочий день лютого-2020 Нацбанк встановив курс долара, який перевищив психологічну позначку у 25 гривень.

 

Нинішнє зростання курсу долара в Україні десь практично повністю вже відіграло падіння, яке тривало із жовтня минулого року. І експерти очікують подальшого падіння гривні, проте курс нацвалюти залежатиме від дій НБУ.

 

Нагадаємо, що Нацбанку економісти і бізнес нарікали через міцну гривню, яка привела до дірки в бюджеті і значних втрат експортерів.

 

“Це змусило НБУ, не визнаючи своєї провини, змінювати ситуацію. Вони почали вести політику на знецінення гривні і зниження облікової ставки”, – сказав економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук.

 

На його думку, курс долара в лютому буде триматися на рівні 25-26 гривень за долар.

 

Тарифи і дві платіжки за газ

 

У лютому споживачам прийдуть дві платіжки за газ. В уряді вирішили розділити квитанцію на дві складові – вартість самого палива і ціна за послугу його транспортування.

 

Замість гарантованої ціни, яку вводили на випадок початку газової війни з Росією, Кабмін прив’язав вартість палива для населення до його ціни на нідерландському хабі TTF.

 

Крім того, у ціну буде включена різниця між ціною на хабі TTF і на кордоні України, а також вартість транспортування газу до точки входу в Україні з боку Польщі, Угорщини і Словаччини.

 

Тарифи і недоторканність. Що змінюється із січня

 

Нові ціни поки не озвучені. Хоча міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель і пообіцяв, що тариф на газ для населення незабаром буде переглянутий і є всі передумови розраховувати на те, що він буде знижений.

 

 

У січні 2020 року тарифи на газ зменшилися на 25 відсотків у порівнянні із січнем минулого року. У лютому ціну на газ можуть знову переглянути в бік зменшення. Однак за доставку газу доведеться платити більше.

 

Платіжка за доставку газу приходитиме на місяць раніше, ніж платіжка за його споживання. Наприклад, у лютому прийдуть платіжка за газ, спожитий в січні (без доставки), і платіжка за його доставку в лютому.

 

Нові гроші

 

Національний банк України представив нову банкноту номіналом у 200 гривень, яка буде введена в обіг 25 лютого 2020 року. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року.

 

Зокрема на лицьовій стороні розміщено портрет письменниці Лесі Українки, але його перемістили в центр купюри, раніше він був з правого боку. На зворотному боці залишилася В’їзна вежа Луцького замку.

 

Головним елементом захисту є багатотоновий водяний знак – портретне зображення Лесі Українки і світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багатотонового водяного знака).

 

Новими банкнотами НБУ буде заміщати зношені і пошкоджені 200-гривневі купюри зразка 2007 року, але цілеспрямовано вони вилучатися не будуть.

 

 

Нагадаємо, що з грудня 2019 року введено в обіг монету номіналом п’ять гривень, на якій, як і на банкноті, зображений Богдан Хмельницький.

 

Новими монетами можна розраховуватися паралельно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, поки монети поступово не витіснять банкноти з обігу.

 

Також 20 грудня 2019 року введено оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

 

Brexit і Україна

 

Опівночі з 31 січня на 1 лютого (за центральноєвропейським часом) Британія після трьох з половиною років невизначеності формально вийшла з Євросоюзу. До цього дня Лондон міг відкликати заяву про “розставання”. Але тепер дороги назад немає.

 

Головна зміна, яка відбудеться в ніч на 1 лютого, – Британія позбудеться представництва у всіх органах Євросоюзу. Протягом ще року британці будуть підкорятися правилам і рішенням ЄС, але вже не зможуть брати участь у їхньому прийнятті.

 

Для України побічним ефектом Brexit стане фактичне збільшення квот на безмитний український експорт до Європи. Квоти, що діють зараз для 28 країн ЄС, залишаться в тому ж обсязі для 27 країн. А на додачу до цього Україна отримає окремі квоти на британський ринок.

 

Реєстрація на ЗНО-2020

 

3 лютого в Україні стартувала реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО), на яку необхідні комплекти документів учнів можуть надсилати керівники навчальних закладів до 17 березня 2020 року.

 

Щоб зареєструватися, потрібно створити і оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його в регіональний центр.

 

Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою сервісу Зареєструватися. Одним з перших кроків є вибір категорії. Процедура реєстрації відрізняється для осіб, які складають або ж не складають державну підсумкову атестацію. Обробка триває не довше десяти робочих днів з моменту їхнього надходження.

 

Україна закрила небо для Китаю

 

3 лютого Україна припиняє пряме авіасполучення з Китаєм через епідемію коронавірусу до тих пір, “аж поки ситуація зміниться”.

 

За останніми офіційними даними, 2019-nCoV заразилися майже 18 тисяч осіб. Однак вчені Університету Гонконгу заявляють, що вже станом на 25 січня 2020 року налічувалося 75 815 інфікованих.

 

В аеропорту Бориспіль з 26 січня вже почали вимірювати інфрачервоними термометрами температуру пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю через спалах коронавірусу.

 

Доступні кредити для бізнесу

 

1 лютого запрацювала державна програма Доступні кредити, покликана стимулювати повернення “заробітчан”, яку запропонував президент Володимир Зеленський.

 

Програма державної підтримки малого і середнього бізнесу дозволить учасникам отримати до 1,5 мільйона гривень доступного кредиту під 5, 7 або 9 відсотків для створення чи розширення власного бізнесу, говориться на сайті Кабміну.

 

Як Німеччина заохочує трудових мігрантів

 

ПриватБанк на сьогоднішній день отримав 9279 заявок від підприємців на отримання пільгових кредитів. У повідомленні банку зазначається, що в середньому банк обробляє понад 2,5 тисячі заявок за день.

 

Нові закони

 

Запрацює закон про оренду державного майна. З 1 лютого всі нові договори оренди укладатимуться тільки через електронну торгову систему, усі комерційні договори оренди – через онлайн-аукціон.

 

З 1 лютого в Україні має повноцінно запрацювати централізований облік деревини. За оцінками Офісу президента, близько 30 відсотків деревини знаходяться в тіньовому обігу і щороку держава отримує до двох мільярдів гривень збитків.

 

Ціни на бензин

 

Оскільки Україна не є паливно незалежною країною, то одним з основних чинників, що формують ціни на бензин, є ціни на світовому ринку. Вони ж часто залежать від політичної ситуації.

 

Зараз ціни на нафту у світі дедалі більше падають через китайський коронавірус. А це один з ключових чинників ціноутворення, тому в лютому можна чекати падіння цін на паливо.

 

Бензин в Україні коштує 1,08 долара, або 26,82 гривні, за літр 95-го. Це середня ціна у світі.

 

Провайдери підвищують тарифи

 

Українські провайдери починають підвищувати ціни на свої послуги. З 1 лютого компанія Воля змінює абонентську плату і тарифну лінійку.

 

У компанії перегляд тарифів пов’язують з підвищенням українськими медіа-групами цін на власні канали для провайдерів кабельного телебачення більш ніж у два рази.

 

Тарифні плани подорожчають на 30-40 грн. Як стверджують експерти ринку телекомунікацій, протягом року багато провайдерів переглядатимуть ціни як на послуги доступу до Інтернету, так і на кабельне телебачення.

 

Кодування каналів: як дивитися ТБ після 28 січня

 

В Інтернет-асоціації України кажуть, що вартість надання послуги доступу в Мережу прив’язана до ціни енергоносіїв, витратних матеріалів, у тому числі кабельної продукції. Отже, як зазначають учасники ринку, якщо зростуть витрати на надання послуг, будуть переглядатися й тарифи.

 

Експерти прогнозують подорожчання стандартних пакетів послуг орієнтовно на 10-25 відсотків до кінця року.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4189473-kredyty-hroshi-kurs-scho-zminytsia-z-luitoho

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *