Клани, які контролюють Закарпаття (відео)

Журналісти з’ясували, які ж саме корупційні схеми діють на Закарпатті. Якщо поглянути, де розташоване Мукачеве, зрозуміло, що сюди може стікатися будь-що з кордонів одразу чотирьох країн – Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі. Контрабанда процвітала тут віддавна. Уплутані в неї чиновники, правоохоронці, бандити, і просто місцеві жителі.

Як розповідає колишній керівник Чопської митниці Сергій Харченко, якщо контрабанда потрапляє на митницю то, щоб вона проїхала через неї, доведеться заплатити близько 35 тисяч доларів. «Ці всі гроші, якщо їх віддати клієнту, то це 35 000 доларів», – говорить Харченко. За його словами гроші здавали людям з Києва чи Одеси.

Водночас, як зазначає громадський активіст Богдан Пилипів, все Закарпаття поділене на сфери впливу: екс-губернатор від «регіоналів» і досі контролює паливний бізнес, Мукачеве зав’язане на контрабанді цигарок, Хуст – наркотиків, а Великий Березний, що стоїть на польському і словацькому кордонах – на нелегальній міграції. Загалом тут налічується близько 12 кланів.

«Всі клани, які приходять до влади у вигляді губернатора або голови облради – вони всі підтягають за собою всі свої клани, всі свої зв’язки, всю свою команду і ставлять на ті місця, де є розподіл кримінальних грошей. Вони між собою уживаються, тому що між ними є така прокладка, як СБУ і міліція… вони все те діло покривають», – розповідає Пилипів.

Хто насправді контролює контрабандні потоки на Закарпатті Зазначимо, 13 липня президент Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Військового кабінету РНБО. Де заявив, що суть конфлікту в Закарпатті – перерозподіл потоків контрабанди.

У яких насправді масштабах процвітала контрабанда – показав лише один свіжий факт. Уже за кілька днів після кадрової чистки правоохоронці Закарпаття виявили найбільшу від початку року партію контрабандних цигарок вартістю не менше 1,5 млн євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *